У Раді презентували план законодавчого забезпечення реформ

У Верховній Раді сьогодні презентували план законодавчого забезпечення реформ
Depo.Влада
18 травня 2015 15:12
ФОТО: depo.ua

Як зазначив глава Верховної Ради Володимир Гройсман, план міститиме сім блоків, 44 розділи, 305 законів, передає depo.ua.

За словами Гройсмана, цей план буде об'єднувати реформи, намічені в Стратегії-2020, коаліційній угоді, Угоді про асоціацію з Євросоюзом та програмі дій уряду та низці інших документів.

"На їх основі була підготовлена ​​перша версія цього матеріалу", - підкреслив Гройсман.

Він висловив сподівання, що незабаром проект постанови даного плану буде прийнятий парламентом. "Сьогодні ми обговоримо, ці рішення, далі ми виділимо ще один тиждень для того, щоб доопрацювати у фракціях коаліції і після того, я думаю, було б абсолютно доцільно затвердити його постановою у ВРУ саме для того, щоб це був шлях для нашої роботи. У залі парламенту повинні прийматися вже технічно відпрацьовані рішення на рівні комітетів, фракцій", - зазначив  голова парламенту.

Зокрема, у плані законодавчого забезпечення реформ передбачено блок щодо нацбезпеки України, економічний блок, блок міжнародного співробітництва, соціальний блок тощо. 

Так, у блоці про нацбезпеку передбачено 72 законодавчі ініціативи, вісім з яких - рамкові документи в секторі оборони, один - конституційний.

Зокрема, пропонується створити в Україні конституцію в сфері нацбезпеки, в якій визначити, що таке нацбезпека, чітко визначити функції окремих утворень, таких як військовий кабінет.

Крім того,  до цього блоку включено законопроекти про кримінальну розвідку,  створення системи військових судів.

Економічний блок включає 280 законопроектів, зокрема, документи про фінансову підримку малого і середнього підприємництва, зменшення фіскального навантаження на бізнес, масштабного стимулювання експорту тощо.

Представляючи міжнародний блок, народний депутат Ганна Гопко заявила, що до кінця 2017 року Україні потрібно ратифікувати 24 міжнародні договори,

"До кінця другого кварталу нам потрібно ратифікувати угоду між Україною та Європою про науково-техзнологічне співробітництво, угоду з ЄС про участь в рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій "Горизон 2020".

Соціальний блок включає 12 законодавчих ініціатив, які стосуються створення нового трудового кодексу, пенсійного страхування та запровадження єдиної накопичувальної системи та інше.


 

 

 


 

Мітки: Гройсман