ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Раді підтримали перейменування двох сіл Харківщини

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради підтримав перейменування сіл Рябухине і Мелихівка Нововодолазького району Харківської області

Depo.Влада
21 вересня 2018 05:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Український інститут національної пам'яті.

Назви цих сіл підпадають під дію закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Село Рябухине пропонують перейменувати на Гуляй Поле, а Мелихівку - на Миколаївку.

Після встановлення радянської влади на Харківщині, село Гуляй Поле було перейменовано на Рябухине ‒ на честь першого голови створеної більшовиками сільської ради Рябухи О. С., який "загинув від рук куркулів" під час здійснення продрозкладки (рос. продразвёрстка). Продрозкладка, запроваджена у квітні 1919 р. наказом Раднаркому "Про розверстку надлишків врожаю 1918 і попередніх років", - це примусова конфіскація у селянства "надлишків" продовольства (спочатку хліба та фуражного зерна, а згодом й картоплі, м'яса та інших продовольчих товарів), яка стала головною причиною масового штучного голоду в Україні 1921–1923 років. Здійснювалося "вилучення проднадлишків" за допомогою т. зв. комбідів ("комітетів бідноти"), комсомольського активу, а також спеціально створених продзагонів із залученням підрозділів Червоної армії та ЧОНів (російська абревіатура, від "Части особого назначения").

У серпні 1920 р. село Ленівка було перейменовано на Мелихівку ‒ на честь більшовика Мелехова М. С., командира "загону по боротьбі з куркульським бандитизмом", який загинув під час продрозкладки.

Зазначимо, за Конституцією України, виключно Верховна Рада України наділена повноваженнями щодо перейменування населених пунктів та районів, і такі рішення ухвалюються парламентом у формі постанов на пленарному засіданні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада