У Раді підготували "тимчасовий" законопроект для боротьби з коронавірусом

Комітет з питань охорони здоров'я завершує роботу над законопроектом щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні
 

У Раді підготували "тимчасовий" законопр…

Про це заявив голова комітету Михайло Радуцький під час засідання погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Станом на цю годину залишилося дві непогоджені правки. Це правки від МВС, але, сподіваюся, до 13 години їх погодять, і ми їх ще раз обговоримо", - зазначив він.

Радуцький наголосив, що закон у разі ухвалення діятиме тільки три місяці.

"Цей законопроект працює тільки на три місяці. Це тимчасовий законопроект. Там немає глобальних змін у закони України", – сказав нардеп.

Законорпроект передбачає наступне: 

  • Оперативна закупівля товарів і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії коронавірусу через переговорну процедуру, скорочену до одного дня.
  • Можливість 100-відсоткорвої попередньої оплати за товари, роботи та послуги, що закуповуються для запобігання та боротьби з коронавірусом.
  • Звільнення від ввізного мита та ПДВ для лікарських засобів та виробів медичного призначення, що закуповуються для боротьби та запобігання коронавірусу. Перелік товарів затверджується Кабміном.
  • Надання можливості населенню працювати дистанційно в уомвах карантину або іти у відпустку. 
  • Заборонено проведення заходів державного нагляду та контролю на час здійснення заходів, пов'язаних за запобіганням та боротьбою з коронавірусом. 
  • Віднесення введення карантину до форсмажорних обставин. 
  • Адмінвідповідальність за порушення обсервації, кримінальна відповідальність за умисне зараження людей. 
  • Додаткові надбавки для медперсоналу та інших працівників, які працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу. 
  • Зміна деяких статтей Трудового кодексу на три місяці, де людям може бути надана оплачувана відпустка. 

Також, за його словами, представники різних фракцій та груп вирішили ініціювати на засіданні у вівторок постанову Верховної Ради по розширення карантинних заходів.

 

"Ресторани кафе, салони краси, спортивні клуби та інші заклади мають закритися. Ми будемо ще це обговорювати, але вважаємо, що громадський транспорт потрібно зупиняти і робити його по деяких годинах. Все, виробництво, що не стосується життєзабезпечення країни, маю на увазі молоко, хліб та інше, має бути зупинено. Це буде наша пропозиція Верховній Раді на завтра", – сказав Радуцький.

Нагадаємо, станом на ранок 16 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 6506 людей, кількість заражених коронавірусом зросла до 168 598.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 12 березня підтвердили ще два випадки інфікування – у тій же Чернівецькій та Житомирській областях.

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

Ввечері 12 березня стало відомо, що в Італії коронавірус підхопила українка, її стан – дуже важкий.  13 березня українка померла в італійській провінції Брешіа.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme