У Раді з'явився текст проєкту постанови про засудження дій представників України у ТКГ

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови №3229 "Про результати роботи засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року в м. Мінськ, Республіка Білорусь"
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Верховної Ради.

Ініціаторами постанови є нардепи від від фракцій "Голос", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та депутатської групи "За майбутнє".

"Проєкт постанови спрямований на засудження дій представників України в Тристоронній контактній групі під час засідання 11 березня 2020 року у м. Мінськ, попередження вчинення ними протиправних дій у разі підписання 25 березня 2020 року Рішення про заснування Консультативної ради (робочої групи), забезпечення беззаперечного дотримання законодавства України та захисту національних інтересів представниками України під час переговорів щодо мирного врегулювання з Російською Федерацією", – йдеться у пояснювальній записці.

Проєктом постанови також визначено обов’язкову умову ведення переговорів щодо мирного врегулювання – беззастережне довготривале припинення вогню.

Так, проєкт, зокрема, пропонує парламенту постановити, що документи, погоджені і підписані 11 березня 2020 року на засіданні ТКГ в Мінську, зокрема, проєкт Рішення про заснування Консультативної ради (робочої групи), прямо суперечать Конституції України, закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" від 18 січня 2018 року № 2268-VIII та національним інтересам України.

Також пропонується вважати неприпустимим подальше підписання представниками України будь-якого Рішення про створення чи заснування Консультативної ради (робочої групи), як це передбачено пунктом 4 Протоколу засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року.

У подальшому вести переговори з мирного врегулювання, безпосередньо з офіційними представниками Російської Федерації, як держави, що вчинила збройну агресію проти України, із обов’язковим залученням інших суб’єктів міжнародного права.

Визначити, що передумовою вжиття будь-яких кроків щодо мирного врегулювання має бути беззастережне тривале припинення вогню.

19 березня проєкт постанови направлено на розгляд керівництву.

Нагадаємо, у Раді з'явилася постанова щодо засідання ТКГ за участю Єрмака і Козака.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"