У Раді оголосили конкурс на посади до наглядових рад держбанків

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності оголосив конкурсний відбір на посади членів наглядових рад державних банків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на інформаційне управління Апарату Ради.

Зазначається, що комітет на своєму засіданні 20 листопада обговорив питання щодо плану заходів на виконання закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні".

"Відповідно до цього закону, комітет до 10 лютого 2019 року має подати по одному члену наглядових рад ПАТ "Ощадбанк", АТ "Укрексімбанк" та ПАТ КБ "Приватбанк". З огляду на зазначене, комітетом оголошується прийом документів від претендентів для участі у конкурсному відборі на посади членів наглядових рад вищевказаних державних банків", - сказано у повідомленні.

Один представник держави у наглядовій раді держбанку призначається вищим органом за поданням президента України, один - за поданням Кабінету міністрів та один - за поданням профільного комітету ВР, до предметів відання якого належать питання банківської діяльності.

У комітеті вказують, що вимоги до членів наглядових рад держбанків визначені статтею 7 закону "Про банки та банківську діяльність" у редакції закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні".

Члени наглядової ради державного банку повинні відповідати вимогам до керівника банку, встановленим статтею 42 закону "Про банки і банківську діяльність".

Не допускається призначення особи на посаду члена наглядової ради державного банку, якщо таке призначення може призвести до конфлікту інтересів.

Нагадаємо, у 2019 році в Україні планують сформувати наглядові ради ще п'ятьох великих державних компаній.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #конкурс