Комітет Ради просить США, Латвію та Австрію розслідувати "справу Кононенка"

Комітет Верховної Ради з питань протидії та запобіганню корупції має звернутися до світової організації "Парламентарі проти корупції" з проханням розслідувати справу про причетність до відмивання грошей в офшори заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка
Depo.Влада
15 жовтня 2015 12:57
ФОТО: depo.ua

Про це під час засідання комітету заявив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Віктор Чумак, передає depo.ua.

"Пролунало дуже серйозне звинувачення одного високопосадовця проти іншого. Ми маємо звернутися до ГПУ для того, щоб це було перевірено оперативно-слідчим способом. Крім того, ми як комітет маємо звернутися до глобальної організації "Парламентарі проти корупції", яка дуже сильна в австрійському парламенті і допомагала нам з "грошима Януковича", щоб вони дали всі відповіді щодо кінцевих бенефеціарів (офшорів, названих Наливайченком, - ред.). Щоб парламентарі Австрії контролювали ці проводки в межах австрійських банків", - запропонував Чумак.

Вислухавши пропозиції нардепів, комітет вирішив звернутися до ГПУ з вимогою розповісти про стан розслідування цієї справи та чи була порушена відповідна кримінальна справа.   

Також профільний комітет вирішив звернутися до Держфінкомітету з проханням оприлюднити кінцевих власників компаній, які фігурують у "справі Кононенка".

Крім того, комітет звернувся до посольства Латвії, Австрії, США з проханням допомогти встановити істину і сприяти розслідуванню цієї справи.

Нагадаємо, що сьогодні під час засідання антикорупційного комітету екс-глава СБУ Валентин Наливайченко звинуватив заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенко в причетності до схем відмивання грошей через офшори.

Екс-глава СБУ представив документи, що начебто доводять зв'язок Кононенко з компанією Intraco management Ltd, яка щомісяця виводить з України від 100 до 300 тис. доларів. 

У свою чергу, Кононенко відкинув ці звинувачення та назвав їх брудним піаром.

Останні новини політики читайте у рубриці Вл