У Раді активізували роботу над "бурштиновими" законами

Законопроекти про видобуток бурштину перевірять на відповідність європейським нормам
Depo.Влада
19 квітня 2016 22:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Вона заявила, що відбулася робоча нарада щодо ситуації з незаконним видобутком бурштину, на якій були присутні представники всіх політичних фракцій і груп, екологічного комітету з питань правосуддя, Міністерства екології та МВС, від громадськості - представники союзу ювелірів.

"Бачу три ключові проблеми: необхідність узаконити виробництво, щоб люди працювали у визначеному законом правовому полі; при цьому потрібно виключити варварські способи видобутку бурштину, що знищують природне середовища, екологічні питання є пріоритетними; контрабанда бурштину, в'яла реакція правоохоронних органів на знищення природи і цю контрабанду; відновлення природного середовища після варварського видобутку; вирішення проблеми легальної роботи людей, що живуть видобутком. У Верховній Раді підготовлено законопроект про бурштин, який чекає свого другого читання", - заявила вона.

На думку Геращенко, приймати ці закони потрібно паралельно з посиленням кримінальної відповідальності за контрабанду та незаконне видобування.

"Також ці закони, що стосуються промислового видобутку, повинні повністю відповідати нормам європейського права, особливо в частині захисту природного середовища, екології. Домовилися: терміново передати Міністерству екології законопроекти для експертизи, звернутися до європейської сторони, з проханням надати експертизу законопроектів, що стосуються видобутку бурштину, на предмет відповідності європейським нормам. Також звернемося до литовських і польських колег з проханням надати технічну допомогу в експертизі цих законопроектів", - додала вона.

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій доручив створити робочу групу для розробки законодавства у галузі видобутку бурштину, яку очолить Ірина Геращенко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада