UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Радбезі ООН засудили "паспортний" указ Путіна, підсумкова заява буде пізніше

Вісім країн-членів ЄС, які входять до складу Ради безпеки ООН виступили зі спільною заявою, назвавши паспортизацію Росією жителів окремих районів Донецької та Луганської областей такою, що підриває суверенітет України

У Радбезі ООН засудили "паспортний" указ…

Заяву було виголошено у четвер у Нью-Йорку, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Підписання президентом Російської Федерації указу, який дозволяє, зокрема, особам, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, подавати заявки на отримання російського громадянства у спрощеному порядку, підриває суверенітет України", - йдеться у заяві.

Там наголошується, що дані райони , як і весь Донбас, є невід'ємною частиною української території.

"Полегшення отримання російського громадянства для українських громадян, що проживають там, суперечить цілям і духу Мінських угод", - заявили в ЄС.

Також відзначається, що час обраний для ухвалення Росією відповідного "свідчить про намір Росії ще більше дестабілізувати Україну і загострити конфлікт".

"Ми сподіваємося, що Росія утримуватиметься від будь-яких подібних дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і які перешкоджають повному відновленню українського урядового контролю над тими сферами, які передбачені угодами", - зазначається в заяві.

Країни ЄС закликали Росію припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів.

"Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами, починаючи з всеосяжного, міцного і тривалого припинення вогню і виведення важкої зброї, і конструктивно брати участь у форматі Нормандії і тристоронньої контактної групи", - говориться у заяві.

Країни-члени ЄС у складі Радбезу ООН також назвали ситуацію "глобальною проблемою".

Як повідомляє "Укрінформ", представник Німеччини Крістоф Хойзген повідомив, що для ухвалення якогось окремого рішення не було часу та можливості "на цьому етапі", і він вирішив вийти на брифінг разом зі своїм колегою із Франції на прохання українського представника Володимира Єльченка. 

"Український представник мені після засідання сказав, що потрібен ще й інший формат, потрібні консультації ( консультації Радбезу ООН щодо ситуації в Україні - ред.)", - передав він слова Єльченка. 

За даними поінформованих джерел, українська делегація передала представнику Німеччини, яка нині головує в РБ ООН, пропозиції щодо заяви Ради Безпеки ООН за підсумками засідання. Рішення про оприлюднення такої заяви може бути ухвалене у неформальних консультаціях членів Радбезу ООН. 

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав видачу в "Л-ДНР" паспортів Росії "боргом перед російськомовними".

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

Заява МЗС України щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів українцям на окупованих територіях буде поширена як офіційний документ Генасамблеї ООН.

25 квітня Радбез ООН збирав засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme