У Порошенка розповіли, як довго може тривати судова реформа в Україні

Обов'язкова переатестація суддів - тривалий процес, але він мусить бути, адже є ситуації, коли українські судді недобре володіють ситуацією
Depo.Влада
9 червня 2016 07:26
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків, передає depo.ua.

"Над реформою правосуддя багато працювали, щоб вона змогла досягнути того рівня, на якому знаходиться. Це важливо. Це конституційні зміни, це імплементаційний закон, багато вводиться: поняття суддівського досьє, питання призначення суддів тощо. І взагалі, вводиться змістовний підхід до того, як судді можуть призначатися. По-перше, це деполітизація, по-друге, рівновіддаленість від усіх гілок влади і далі –доброчесність суддів. Тому що ми всі знаємо, як важливо для нас, а також для іноземних інвесторів захистити свої права. І доброчесність судді є одним із ключових моментів імплементаційного закону. І далі, якщо судді не зможуть довести, звідки у нього доходи і їх сімей – це також важливо…", – заявив Шимків.

За його словами, перші зміни будуть стосуватися вищих судів, а "далі є імплементаційні закони".
На запитання, скільки часу може зайняти судова реформа в Україні, Шимків зазначив, що у Польщі вона відбувалася 15 років, у Словаччині – більше 6 років, у Сінгапурі – ще більше.

"Багато змін в антикорупційному плані зайняло багато часу. Навіть у Грузії перші результати були на третій рік. Великий об'єм роботи і фактори, які тиснуть на Україну, – в таких умовах не була жодна держава", – заявив Шимків.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада