У Порошенка розкрили деталі телефонної розмови з президентом Єврокомісії

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Європейської Комісії Жан-Клоду Юнкеру за внесення на розгляд Ради ЄС та Європейського Парламенту законодавчої пропозиції про запровадження безвізового режиму для України
Depo.Влада
20 квітня 2016 20:43
ФОТО: depo.ua

Президент Європейської Комісії запевнив, що Євросоюз залишається надійним партнером України, та висловив впевненість, що вже невдовзі українці зможуть користуватися перевагами безвізових подорожей ЄС, передає depo.ua з посиланням на прес-службу українського президента.

Президент України докладно поінформував Юнкера про прогрес на шляху реформ, які отримали новий імпульс завдяки формуванню проєвропейської коаліції та нового уряду.

Порошенко висловив переконання, що консультативний референдум у Нідерландах не стане непереборною обставиною для набрання чинності Угоди про асоціацію.

Співрозмовники також обговорили погіршення безпекової ситуації на Донбасі. Президент Єврокомісії запевнив, що ЄС продовжує рішуче виступати за територіальну цілісність і суверенітет України. Жан-Клод Юнкер також наголосив на важливості збереження санкцій проти Росії допоки Москва не забезпечить виконання Мінських домовленостей.

Президент України проінформував президента Єврокомісії щодо ситуації зі звільненням Надії Савченко.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні.