У Порошенка розкрили деталі телефонної розмови з президентом Єврокомісії

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Європейської Комісії Жан-Клоду Юнкеру за внесення на розгляд Ради ЄС та Європейського Парламенту законодавчої пропозиції про запровадження безвізового режиму для України

Президент Європейської Комісії запевнив, що Євросоюз залишається надійним партнером України, та висловив впевненість, що вже невдовзі українці зможуть користуватися перевагами безвізових подорожей ЄС, передає depo.ua з посиланням на прес-службу українського президента.

Президент України докладно поінформував Юнкера про прогрес на шляху реформ, які отримали новий імпульс завдяки формуванню проєвропейської коаліції та нового уряду.

Порошенко висловив переконання, що консультативний референдум у Нідерландах не стане непереборною обставиною для набрання чинності Угоди про асоціацію.

Співрозмовники також обговорили погіршення безпекової ситуації на Донбасі. Президент Єврокомісії запевнив, що ЄС продовжує рішуче виступати за територіальну цілісність і суверенітет України. Жан-Клод Юнкер також наголосив на важливості збереження санкцій проти Росії допоки Москва не забезпечить виконання Мінських домовленостей.

Президент України проінформував президента Єврокомісії щодо ситуації зі звільненням Надії Савченко.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні.

Читайте також: Порошенко про безвіз: Позначку "виконано" можна буде поставити за кілька місяців