Турчинов хоче захистити Україну від Путіна ракетним "щитом"

Україна не має технічної можливості відновити свій ядерний потенціал
Depo.Влада
9 квітня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін, передає depo.ua.

"Те, що ми сьогодні не можемо створити ядерний бойовий блок - я за ці слова несу відповідальність", - заявив він.

Горбулін підкреслив, що Україна має великі запаси урану, стронцію та інших елементів, необхідних для виготовлення тепловиділяючих елементів (ТВЕЛ), проте до цих пір керівництво країни не прийняло політичного рішення для налагодження виробництва.

В свою чергу, секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив на необхідності побудови системи ефективного ракетного захисту України.

Про це він сказав під час презентації стратегії національної безпеки України терміном до 2020 року.

"Стратегія - це відкритий публічний документ, і, безумовно на базі його будуть відпрацьовуватись військово-технічні програми, які будуть реалізовані у межах оборонно-промислового комплексу. Деталізація цих програм це є державна таємниця, у всякому разі, вони будуть спрямовані на те, що, зокрема, стосується побудови ефективного ракетного щиту нашої держави, на те, щоби захищати нашу Україну", - наголосив Турчинов.

За його словами, Україна в першу чергу повинна розраховувати на власний потенціал.

"І наші військово-технічні програми саме будуть скеровані на це для того, щоб мати ефективну зброю для захисту нашої країни", - сказав Турчинов.

Нагадаємо, за словами Турчинова, на фінансування національної безпеки і оборони щорічно планується витрачати 5% ВВП.