У Порошенка пояснили, чому заветували звільнення контрактників

Мова про закон №4689 "Про внесення змін до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу (щодо уточнення окремих положень)"
Depo.Влада
27 вересня 2016 22:18
ФОТО: depo.ua

Радник президента України Юрій Бірюков пояснив, чому Петро Порошенко не підписав цей закон. Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Facebook-сторінку Бірюкова.

"Ось така ось інформація:

- У серпні 2014 року формувався батальйон Фенікс, 3-й бат 79-ї бригади. Туди йшли добровольці, але з точки зору законодавства - їх оформляли через мобілізацію. У якийсь момент закінчився період мобілізації, а добровольці ще їхали. І ЮРИДИЧНО їх можна було взяти в батальйон тільки одним шляхом: через підписання короткострокового контракту "до закінчення особливого періоду". І вони підписували, так. Тоді ми ще жили надіями на те, що ось трохи, нам ще трохи... А тепер ми знаємо, що це надовго, це на роки.

- Таких в ЗСУ зараз за різними оцінками - 15-17 тисяч чоловік. І так, з поточними (хоч і далекими від досконалості) показниками набору нових контрактників - їх можна було б і "відпустити". Більш того, у ВСІХ контрактників зараз є можливість дострокового розірвання контракту: за станом здоров'я, за сімейними обставинами - стаття 26 Закону про військову службу.

- У цьому році розробляється законопроект 4689, яким би надавалася можливість піти з контракту. Більше можете почитати у Лесі Василенко з Юридичної Сотні. І в момент прийняття закону вноситься правка. Суть редагування - відпустити не тільки тих, хто підписав контракт "до закінчення особливого періоду", а й тих, у кого контракт вже закінчився. Звичайні контрактники, так. Тобто ті, хто в армії давно.

А, ну так. Про них-то, як завжди, забули. Про "звичайних" контрактників, "звичайних" військових - ЯК ЗАВЖДИ - забули. Забули про те, що у нас ВСІ КОНТРАКТНИКИ в армії зараз в рівних умовах - до закінчення особливого періоду вони з армії піти не можуть.

Депутат Пастух, фракція "Самопомочі". Ваш вихід! Саме депутат Пастух вніс поправку в закон, яка "відпускала" б 80-90 тисяч чоловік. 90 тисяч. Не всі пішли б, це зрозуміло. Але частина пішла б. І ще демобілізація 6-ї хвилі. Ще 23 тисячі. З армії відпускається... вся армія! І, здрастуй, Росія. Депутат Пастух постелив тобі червону килимову доріжку!" – написав Юрій Бірюков.

Нагадаємо, що в міністерстві оборони запевнили – потреби в сьомій хвилі мобілізації немає.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада