У Порошенка похвалились прогресом реформ

Заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків розповів про найрезультативніші реформи в Україні
Depo.Влада
8 червня 2016 12:48
ФОТО: depo.ua

Про це Дмитро Шимків розповів на брифінгу в Києві, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Як виглядає прогрес реформ. Ми спробували подивитися за результативністю. Хочу підкреслити важливість події, яка відбулася минулого тижня, - це реформа правосуддя. Із прийняттям конституційних змін імплементаційного закону дозволяє говорити, що ця реформа переходить у швидші темпи реалізації та її прогрес можна буде оцінювати як високий", - сказав Шимків.

Також він виділив головні напрямки.

Армія. Значно посилена боєготовність. Зросла чисельність війська, покращилося забезпечення.

Європейська інтеграція. Важливі кроки здійснені у цій сфері: від підписання Угоди про асоціацію до відкриття європейських ринків збуту.

Дерегуляція. Скорочення і спрощення різноманітних процедур та дозволів для бізнесу.

Антикорупція. Створені нові антикорупційні органи: НАБУ, НАЗК, Антикорупційна прокуратура. Формується Державне бюро розслідувань.

Правоохоронна система. Запущена нова поліція в 32 містах. Це майже 12 тисяч співробітників. Поліція не має політичної складової.

Прокуратура. Прийнятий новий закон про прокуратуру. Відомство позбавлене "зайвих" повноважень. На 23% відбулося скорочення в місцевих органах, на 75% - адміністративного персоналу.

Енергетика. Проведена децентралізація. Сфера переведена на центральні закупівлі.
Державне управління. Прийнятий закон про державну службу. Скоротилася кількість працівників. Україна піднялася в рейтингу індексу глобальної конкурентноспроможності.

Управління державною власністю. Уперше опублікована фінансова звітність 180 державних підприємств. Проведений державний аудит. Запроваджені ринкові зарплати для керівників. Відбір на посади - прозорий.

Управління державними фінансами. Кількість податків скоротили вдвічі. Знизили ставку єдиного соціального внеску. Прийнятий закон про рахункову палату. Започаткована система онлайн-відслідковування транзакцій казначейства.
Шимків наголосив, що Україна порівняно швидко запроваджує зміни. Зазвичай реформи відбуваються протягом 3-6 років.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент схвалив у другому читанні і в цілому президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада