Путін погодився на озброєну місію на Донбасі, - АП

Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що російська сторона дала згоду на розгортання збройної поліцейської місії на Донбасі
Depo.Влада
1 червня 2016 14:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua. з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"За підсумками переговорів у "нормандському форматі" ми досягли єдності в позиціях і домовленості про те, що ми починаємо роботу у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ, і в перспективі - із залученням усіх країн ОБСЄ. Адже нам необхідний консенсус усіх держав-учасників Організації щодо розгортання місії на Донбасі. На це погодилася і російська сторона", - сказав заступник глави АП.

Він зазначив, що деякі критики заявляють, що Київ видає бажане за дійсне.

"Насправді це не так, адже я ще раз наголошую, що у нас є чіткі записи всіх телефонних розмов, які містять згоду президента Росії на розміщення саме збройної поліцейської місії ОБСЄ. Єдине, що я зазначу, що лідери дійсно не обговорювали деталі, оскільки це вже повинні робити експерти і фахівці для того, щоб напрацювати і подати відповідні пропозиції на затвердження голів країн "нормандської четвірки", - підкреслив Єлісєєв.

За його словами, під час останньої телефонної розмови в "нормандському форматі" 23 травня вночі були досягнуті певні домовленості, які, на жаль, не були реалізовані, оскільки Росія заблокувала і проігнорувала всі заплановані в цьому контексті заходи.

"Зокрема, вони відмовилися їхати в Берлін на консультації експертів "нормандському форматі" для обговорення політичного компоненту та компоненту безпеки для врегулювання ситуації на Донбасі. Вони були не готові предметно обговорювати питання про розгортання на Донбасі нової збройної поліцейської місії ОБСЄ під час консультацій у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ", - повідомив він.

Нагадаємо, у Кремлі хочуть, щоб спостерігачі ОБСЄ на окупованому Донбасі носили лише легку стрілецьку зброю для самозахисту.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада