У Порошенка кажуть, що саміт G20 приніс Україні очікувані результати

Україна хоч і не брала участь у саміті G-20, але досягла результатів - за її спиною не вирішувалися питання, які її стосуються
Depo.Влада
6 вересня 2016 21:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв, передає depo.ua  з посиланням на прес-службу президента.

"Це велике досягнення президента України, української дипломатії, бо саме перед самітом, а ми знали що буде винесено питання по Україні, ми провели досить інтенсивну дипломатичну артпідготовку для того, щоб це питання було обговорено і обговорювалося у потрібному для нас руслі", - зазначив Єлісєєв.

За словами дипломата, глава держави провів інтенсивні консультації з низкою лідерів країн G 20. Зокрема, телефонні конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом, були контакти з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, віце-президентом США Джоном Байденом, прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, президентом Європейської ради Дональдом Туском.

"Крім того, безпосередньо перед самітом за дорученням Петра Порошенка спеціальний посланник президента відвідав Берлін. Відбулися результативні переговори у тристоронньому форматі з німцями та французами, де було узгоджено спільну лінію, де ми (Україна) виклали наше бачення того, які питання необхідно порушити. Більше того - ми передали списки тих полонених, які зараз утримуються як на Донбасі, так і є політичними заручниками у Росії", - повідомив Єлісєєв.

На його переконання, саме завдяки проведеній роботі нашій державі вдалося отримати очікуваних результатів. "Ми досягли головної мети - за нашої спиною ніякі питання щодо України не вирішувалися, без нашої згоди. По-друге - дуже важливо, що все ж так, як неодноразово і заявляв президент України - ми повернулися до "нормандського формату" на рівні лідерів. Про це свідчить нещодавня заява президента Путіна про те, що він погодився вийти на "нормандський формат" на рівні лідерів", - констатував він.

"Ми вітаємо ці результати і вдячні нашим партнерам - Сполученим Штатам, канцлеру Німеччини, президенту Франції за ту підтримку, яку ми отримали", - додав заступник Глави АП.

Водночас він зазначив, що робота у "нормандському форматі" ніколи не припинялася, адже вона полягає не лише у зустрічі глав держав та урядів, але містить у собі і роботу експертів із безпекових та військових питань, а також роботу на рівні дипломатичних радників відповідних лідерів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада