У Порошенка кажуть, що проти Портнова відкрите кримінальне провадження

Заяви Андрія Портнова, що спрямовані проти колишнього президента України Петра Порошенка, не мають жодних юридичних перспектив і носять характер юридичного тролінгу, спрямованого на підрив репутації

Про це під час прес-конференції заявив адвокат Порошенка Ігор Головань, пише Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

За словами адвоката, дії Портнова підпадають під кваліфікацію статті 383 Кримінального кодексу України "завідомо неправдиві повідомлення про злочин", і відповідне провадження проти Андрія Портнова вже зареєстроване.

Головань зазначив, що зареєстроване кримінальне провадження стосовно чотирьох епізодів діяльності Портнова, а саме стосовно епізоду з українськими моряками, з їх захопленням під час переходу в Азовське море; його заяви стосовно телеканалу "Прямий", заяви його стосовно ПАТ "Кузня на Рибальському" і його заяви стосовно Вищої ради правосуддя.

Він також розповів, що усі заяви Портнова "скроєні за одним чітким лекалом".

"Перераховуються якісь події, потім додаються слова "ймовірно", "за переконанням", "за наявною інформацією". Потім оголошується, що за цими подіями стоять кримінальні правопорушення. І далі йде вимога до ДБР розслідувати це, перевірити, з’ясувати, і так далі", – роз’яснює адвокат.

На думку адвоката, Портнов у своїй публічних коментарях не приховує справжньої мети цих дій – дискредитації Порошенка, а відповідно до Конституції України честь і гідність особи є найвищою цінністю, тому зазначена діяльність Портнова апріорі є такою, що порушує закон, і їй має бути надана відповідна правова оцінка.

Нагадаємо, 19 червня, стало відомо, що колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичу Андрій Портнов поновився на кафедрі конституційного права юридичного факультету у Київському національному університеті імені Шевченка.

20 червня мітингарі зібралися під червоним корпусом КНУ, до них приїхав ректор і там же написав наказ про скасування повернення Портнова.

Однак Андрій Портнов постібався над протестом проти його призначення.

Довідка: Андрій Портнов – є проросійським політиком, який з квітня 2010 до кінця лютого – був керівником Головного управління з питань судоустрою, заступником голови Адміністрації Віктора Януковича та членом Вищої ради юстиції. Саме завдяки його діям був встановлений абсолютний контроль за судовою системою режимом Януковича. Є одним з авторів законів 16 січня.

Підозрюється ГПУ у причетності до масових вбивств активістів під час Євромайдану та розкраданні землі та об'єктів нерухомості в Межигір'ї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook