У Порошенка кажуть, що законопроект про Антикорупційний суд відповідає порадам Венеціанки

Поданий президентом до парламенту законопроект про Антикорупційний суд відповідає Конституції України та рекомендаціям Венеціанської комісії

Про це "Укрінформу" заявили у прес-службі Адміністрації Президента, передає Depo.ua.

Там наголосили, що наразі проект закону перебуває у парламенті, тому всі дискусії щодо тих чи інших норм мають відбуватися в рамках правового поля у Верховній Раді.

Нагадаємо, що 22 грудня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". Документ спрямований на визначення засад організації та діяльності цього суду і спеціальних вимог до його суддів і гарантій їх діяльності. Зокрема, передбачається, що для призначення на посаду судді Вищого антикорупційного суду громадянин, крім стажу роботи на посаді судді/адвоката, наукової діяльності, мусить мати значний досвід роботи у міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією тощо.

26 грудня на сайті парламенту з'явилися тексти зареєстрованих 22 грудня законопроектів "Про Вищий антикорупційний суд" та "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд", внесених у ВР Порошенком.

Водночас у Центрі протидії корупції (ЦПК) наголосили, що президентський проект закону про Антикорупційний суд не відповідає ключовим рекомендаціям Венеціанської комісії.

Водночас МВФ офіційно повідомив українську владу про те, що схвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов'язань перед міжнародними партнерами. Лист на трьох сторінках пояснює, чому такий закон не дозволить створити суд, який користувався би довірою в Україні та закордоном. Зауваження фонду розбиті на три групи – щодо процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також щодо юрисдикції суду. Загалом у документі – 9 системних зауважень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада