У Польщі придумали новий формат співпраці для Східного партнерства

Голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Польщі Яцек Чапутович підтримав ідею початку перемовин про вступ до Європейського Союзу на запит країн Східного партнерства

Про це він заявив в межах міжнародної конференції в Батумі, присвяченій 10-річчю Східного партнерства, передає Depo.ua із посиланням на "Польське радіо".

Так, на переконання Чапутовича, потрібно продовжувати програму Східного партнерства і навіть винести її на вищий рівень – Східне партнерство плюс.

Він пояснив, що інституціоналізація могла би полягати у створенні секретаріату партнерства або створенні механізму ротаційного голосування, аби дозволити окремим державами керувати працею групи.

Чапутович зауважив, що країни Східного партнерства могли б частіше брати участь у різних зустрічах у рамках ЄС, і підтримав відкритість у контексті можливого початку перемовин про вступ зі східними партнерами.

"Якщо такий запит про початок перемовин з’явиться, ми повинні відповісти позитивно, аби показати нашу підтримку для країн регіону", – сказав він, уточнивши, що такі розмови – це тільки початок процесу, а не прийняття цієї країни у структури ЄС.

Окрім того Чапутович наголосив, що країни Євроспільноти мають "моральний обов’язок" підтримувати країни Східного партнерства.

Нагадаємо, 14 травня міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем заявив, що країни "Східного партнерства" впродовж найближчих 10 років можуть стати членами ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна