ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Польщі встановлять пам'ятник українському "пароху Майданека"

Пам'ятник блаженному священномученику, українцю Омелянові Ковчу, якого ще називають "парохом Майданека", побудують на просп. Мучеників Майданека у польському місті Люблін

Depo.Влада
22 лютого 2018 16:11
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення ухвалила Рада міста, передає Depo.ua.

Голова комітету імені Ковча Іван Ваюник наголосив, що цей крок є важливим символічним жестом, значення якого виходить далеко поза межі Любліна.

"Будівництво пам'ятника отцю Ковчу — це й знак вшанування пам'яті усіх жертв нацизму та важливий крок для об'єднання зусиль українського та польського народів проти новітньої загрози для Європи і світу, яку несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм", — наголосив Васюник.

Автори проекту пам'ятника – скульптор Олександр Дяченко та архітектор Марта Дяченко.

У резолюції сесії сказано, що постать отця Ковча є "символом поєднання та примирення людей".

В дозволі на будівництво пам'ятника, визначено не лише місце розташування, але й скульптурне та архітектурне вирішення. Зокрема на постаменті будуть слова отця Омеляна з його листа з Майданека у 1944 році:

"Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священник серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковим для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я молюся, кожен теж молиться... Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності".Напис буде в трьох мовах: українською, польською, на івриті.

Кошти на пам'ятник планується отримати від пожертв приватних осіб та організацій.

Довідка. Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, який загинув в 1944 році у концтаборі Майданек у віці 60 років. Перебуваючи там він зберіг дух самопожертви, щоденно провадячи священниче служіння для ув'язнених.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада