У поліції пояснили, чому продовжили терміни розслідування у справі Шеремета

Прохання слідства до прокуратури щодо продовження строків досудового розслідування у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета не є незаконним – терміни розслідування у цій справі продовжувалися й раніше

Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко у коментарі журналістам, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Продовження термінів досудового розслідування – це пряма норма Кримінального процесуального кодексу. Нагадаю, що розслідування ведеться з 20 липня 2016 року, і відтоді неодноразово терміни розслідування продовжувалися, оскільки це складний злочин, скоєний в умовах неочевидності. Тому в самому принципі продовження термінів досудового розслідування немає нічого незаконного", – пояснив він.

За словами Шевченка, нині є звернення до процесуального керівника – прокуратури – дати згоду на таке продовження, що робилося і раніше, і це звичайна процесуальна дія.

"Слідству треба ще попрацювати, зокрема, із підозрюваними. І зі свідками. І продовжувати збирати докази. Тобто слідство просить більше часу на нормальну роботу", – наголосив він.

Окрім того, Шевченко зазначив, що подружжя Грищенків допитуються у межах провадження в якості свідків.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що досудове слідство у справі Шеремета хочуть продовжити.

Також прокурори наказали слідчим у справі Шеремета перевірити аргументи захисту.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

 

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme