У "Північного потоку-2" в Данії почалися проблеми, - ЗМІ

Парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в данських територіальних водах

Новий законопроект спрямований проти російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2), який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії, повідомляє Depo.ua з посиланням на видання Известия.

Як зазначає видання, уряд країни висунув законодавчу ініціативу, яка дозволить відкидати такі проекти на підставі загрози безпеки Данії і інтересам її зовнішньої і оборонної політики.

У свою чергу, в прес-службі компанії Північний потік-2 заявили, що новий закон не зупинить реалізацію проекту, а змусить лише скорегувати маршрут.

Видання також зазначає, що представники Північного потіку -2 поки не говорять, як саме може змінитися конфігурація майбутнього газопроводу. Однак уважно стежать за подіями в Данії і продумують можливі альтернативи.

Нагадаємо, Брюссель хоче заблокувати інвестиції в проект "Північний потік-2", змінивши газові директиви.

Довідка: Розпочати будівництво "Північного потоку-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери планують у квітні 2018 року.

1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії.

Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку". Завершити будівництво планують до кінця 2019 року.

Європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall – встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Окрім того, Литва категорично проти Північного потоку-2. Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

22 червня президент України Петро Порошенко і президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили загрози проекту спорудження газопроводу "Північний потік-2", а голова Верховної Ради України Андрій Парубій очікує, що найближчим часом буде узгоджено і підписано спільний лист-звернення до Європейської комісії України, Польщі та Литви про неприпустимість реалізації проекту "Північний потік-2" і загроз, які він несе.

Єврокомісія затвердила свою пропозицію про отримання мандату від держав-членів на проведення переговорів з Росією щодо проекту "Північний потік-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme