ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Петренка створили робочу групу для стягнення з "Газпрому" 172 млрд штрафу

Міністерство юстиції створило робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з російського "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу

Depo.Влада
1 березня 2018 19:04
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час Щорічної української інвестиційної конференції, розповідаючи про ініціативи уряду щодо захисту інвесторів від рейдерів, повідомляє depo.ua з посиланням на сторінку Мін'юсту у Facebook.

"Мін'юст створив робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу", - сказав Петренко.

Нагадаємо, у 2016 року Антимонопольний комітет України ухвалив рішення накласти на російський "Газпром" штраф у сумі 85,9 млрд грн, або близько 3,2 млрд дол., через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ "Газпром" у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з Газпрому у сумі 172 млрд грн.

Газпром оскаржив таке рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги для транзиту і зобов'язав виплатити 4,63 млрд дол. Таким чином, за підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд дол.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада