У Петренка створили робочу групу для стягнення з "Газпрому" 172 млрд штрафу

Міністерство юстиції створило робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з російського "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час Щорічної української інвестиційної конференції, розповідаючи про ініціативи уряду щодо захисту інвесторів від рейдерів, повідомляє depo.ua з посиланням на сторінку Мін'юсту у Facebook.

"Мін'юст створив робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу", - сказав Петренко.

Нагадаємо, у 2016 року Антимонопольний комітет України ухвалив рішення накласти на російський "Газпром" штраф у сумі 85,9 млрд грн, або близько 3,2 млрд дол., через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ "Газпром" у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з Газпрому у сумі 172 млрд грн.

Газпром оскаржив таке рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги для транзиту і зобов'язав виплатити 4,63 млрд дол. Таким чином, за підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд дол.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook