У Петербурзі дослідники підібралися до могили Хармса

Приблизне місце поховання російського поета і письменника Срібного віку Данила Хармса встановили після двох місяців аналітичної та пошукової роботи
Depo.Влада
10 листопада 2016 17:54
ФОТО: depo.ua

Про це розповів керівник конкурсу, письменник і журналіст Олександр Марс, передає Depo.ua з посиланням на "Фонтанку".

Щоб знайти місце, дослідники вивчили, як в лютому 1942 року, коли помер письменник, ховали людей.

"Узимку 1942 в Ленінграді була майже катастрофічна обстановка, загроза епідемії. Температура - від мінус 25 градусів з вітром, ховати абсолютно неможливо...  Землю підривали і викопували траншеї. Для цього виділили кілька майданчиків: Серафимівського, Богословського і Пискаревского кладовища", - розповів Марс.

Данило Хармс помер 2 лютого 1942 року в психіатричній лікарні на Арсенальній вулиці, 9, куди його відправили зі слідчого ізолятора "Хрести". У той час, з'ясували дослідники, людей, які померли на Арсенальній вулиці, ховали на Піскаревському кладовищі.

Встановити точне місце, де похований Хармс, поки не вдалося. Однак Марс сподівається, що в майбутньому, можливо, вдасться конкретизувати місце "з точністю до декількох траншів».

"Робота буде продовжена. Нам треба потрапити в архів психлікарні, зробити запит в архів ФСБ. Можуть виникнути спогади, документи, які принесуть звичайні люди", - додав Марс.

Він закликав прихильників Хармса продовжити пошуки в цьому напрямку.

Нагадаємо, що абсурдист Данило Хармс за життя був відомий, як дитячий поет і письменник. Лише в кінці 1980-х років в Росії стали публікувати його дорослу прозу.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада