У Печерському суді сказали, хто блокує розслідування проти Арбузова

Прес-служба Печерського районного суду Києва стурбована ситуацією, що склалася навколо клопотання ГПУ про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова
Depo.Влада
11 лютого 2016 16:21
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні на сторінці прес-служби суду в "Фейсбуці", передає depo.ua.

"У засобах масової інформації неодноразово розміщувалася інформація з приводу нібито затягування судом розгляду клопотання Генеральної прокуратури України про проведення спеціального досудового розслідування стосовно Арбузова С. Г., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Між тим, судом здійснюються всі необхідні процесуальні заходи для забезпечення розгляду зазначеного клопотання", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що у зв'язку з необхідністю забезпечення права на захист та неодноразовим зривом судових засідань через неявку захисників Арбузова судом було вжито заходів для залучення захисника в порядку, передбаченому законом, і було доручено Київському міському центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити підозрюваному адвоката для здійснення захисту за призначенням у порядку, передбаченому ст. 49 Кримінального процесуального кодексу України.

"У той же час, починаючи з 5 серпня 2015 р., адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, відбуваються дії, що перешкоджають суду провести розгляд клопотання в розумні терміни. Так, адвокатами повідомлено суд про неможливість здійснення захисту за призначенням і відсутність належної кваліфікації для надання правової допомоги. У зв'язку з цим, на виконання вимог ст. 297-3 Кримінального процесуального кодексу України, з метою забезпечення права на захист судом вжито заходів для залучення захисника шляхом винесення чотирьох визначень, якими доручено Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги р. Києві забезпечити призначення підозрюваному Арбузову С. Г. адвоката для здійснення захисту за призначенням у порядку, передбаченому ст. 49 Кримінального процесуального кодексу України. Проте, призначені адвокати на судові засідання неодноразово не з'являлися, мотивуючи свою неможливістю узгодити позицію захисту з громадянином Арбузовим Ц. Р., який знаходиться в розшуку, що в свою чергу вказує на умисне затягування розгляду справи у встановлені законом терміни", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наведені факти свідчать про неодноразові прояви зловживання правом на захист адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, чим порушується ст. 43 Правил адвокатської етики.

"Враховуючи викладене, прес-служба Печерського районного суду р. Києва закликає всі сторони, які беруть участь в судовому процесі, до належного виконання процесуальних обов'язків і утримання від дій, які перешкоджають здійсненню правосуддя", - повідомили в суді.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада