У ПАРЄ стурбовані тим, що Україна не виконала рішення ЄСПЛ

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявили про стурбованість станом виконання рішень ЄСПЛ Україною, згідно зі зверненнями правозахисників

Про це в коментарі "РБК-Україна" розповів глава юридичного комітету ПАРЄ, депутат Сейму Латвії Борис Целевич.

Як зазначається, йдеться про рішення щодо прав адвокатів та інші гарантії, необхідних для здійснення справедливого правосуддя.

У вівторок, 26 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій вказується, що держави-члени Ради Європи, повинні прискорити процес виконання рішень ЄСПЛ, у т.ч. виплатити борги з компенсацій в рамках вироків.

"У цій резолюції згадується й Україна. Останнім часом ситуація з виконанням рішень ЄСПЛ в Україні покращилася, але деякі ситуації викликають побоювання", – додав Целевич.

За його словами, це стосується, зокрема, невиконання рішення пленуму ЄСПЛ, де піддані жорсткій критиці дії окремих правоохоронців, які посягають вже на незалежність самого Європейського суду з прав людини.

"Я отримав звернення українських правозахисників, з якими мені доводилося співпрацювати і до яких я ставлюся з великою повагою, з приводу повільної імплементації в Україні рішень ЄСПЛ та документів ПАРЄ щодо дотримання гарантій адвокатської професії, а також тривожної ситуації з безпрецедентним рішенням Пленуму ЄСПЛ", – пояснив Целевич.

Він заявив про заклопотаність ситуацією зі зневагою рішеннями органів Ради Європи, і особливо – Європейського суду. Цеоевич закликав український уряд виконати рішення Пленуму ЄСПЛ від 6 липня 2020 року і припинити незаконні переслідування.

"Я сподіваюся, що українська влада зверне увагу на ці факти і врегулює проблеми з виконанням рішень щодо дотримання імунітетів, необхідних для здійснення справедливого правосуддя", – підсумував він.

Нагадаємо, днями у ПАРЄ обрали генсека – уперше в історії цю посаду обійняла жінка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme