У ПАРЄ розкритикували закон про "партійне рабство"

У Парламентській асамблеї Ради Європи розкритикували і направили до Венеціанської комісії так званий закон "про партійну диктатуру" (№ 3700)
Depo.Влада
14 березня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ПАРЄ.

Співдоповідачі моніторингу України в ПАРЄ Хорді Ксукла і Аксель Фішер висловили стурбованість недавніми змінами в українське виборче законодавство в частині зміни виборчих списків партіями після завершення виборів.

"Як ми вже констатували, зміна виборчих списків після виборів суперечить європейським стандартам. На наш запит, моніторинговий комітет вирішив направити закон, що містить дані правки (№ 3700) у Венеціанську комісію – групі незалежних експертів-юристів Ради Європи. Ми очікуємо, що рекомендації та зауваження Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховною Радою", - заявили співдоповідачі.

Нагадаємо, 16 лютого Рада прийняла законопроект № 3700 "Про внесення змін до закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі), який дозволить партіям на з'їздах вже після виборів "чистити" виборчі списки від тих, хто не пройшов на виборну посаду на підставі їх незгоди з політикою партії.

Зазначимо, що Комітет виборців України закликав президента України застосувати право вето до закону про "партійну диктатуру", однак закон був підписаний 25 лютого.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада