У Нідерландах оприлюднили ще 575 документів щодо катастрофи "Боїнга" на Донбасі

Правоохоронні органи Нідерландів оприлюднили 575 документів, пов'язаних із катастрофою "Боїнга-777" рейсу МН-17 в Донецькій області
Depo.Влада
8 квітня 2015 16:59
ФОТО: depo.ua

Це зробив національний координатор з питань безпеки та протидії тероризму Дік Скооф у відповідь на запит новинних агентств, повідомляє голландське видання NLTimes, передає depo.ua.

Серед указаних документів здебільшого листи, якими учасники кризової команди обмінювалися після катастрофи. У них чиновники обговорювали організацію національної поминальної служби та інших зустрічей родичів загиблих, транспортування останків загиблих на авіабазу в Ейндховен, шляхи комунікації з родичами.

Однак частина інформації у документах закрита: імена, телефонні номери, підписи в електронних листах відредаговані у документах.

При цьому голландська влада не оприлюднила 147 запитуваних документів.

Національний координатор Дік Скооф пояснив, що частина інформації не розкривається з різних причин. Зокрема, для захисту приватності людей, імена яких згадуються в документах, а також через те, що розкриття деяких документів може стати перепоною для "безперешкодного обміну аргументами".

Нагадаємо, у березені ЗМІ повідомили, що в Прокуратурі Нідерландів попередньо встановили, що авіалайнер "Боїнг-777" був збитий над Донецькою областю з російської установки "Бук", ймовірно, з російським екіпажем.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію.

Українські силовики з самого початку стверджують, що літак збили терористи з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який, ймовірно, був поставлений бойовикам з Росії.