У НБУ позитивно оцінили ідею випуску цифрових грошей

У Нацбанку позитивно оцінюють випуск цифрових грошей, які можуть стати рівноцінним еквівалентом звичайної гривні

Про це у Facebook написав голова НБУ Кирило Шевченко, коментуючи новини про плани випуску у 2021 році цифрової валюти асоціацією Libra, передає Depo.ua.

"Національний банк України, який активно досліджує тематику CDBC (цифрових валют центральних банків, – ред.) ще з 2016 року, вже ініціював унесення таких змін до законодавства. Визначення "цифрових грошей Національного банку України" та право НБУ на їх випуск включено до законопроєкту 4364 про платіжні послуги", – зазначив Шевченко.

За його словами, НБУ не змінив своїх планів із вивчення можливості випуску е-гривні.

"Однак ми розуміємо, що перед запровадженням нових технологій у широкий обіг необхідно створити цікавий та корисний продукт для кінцевих споживачів. Наразі команда українського регулятора виокремила для себе декілька варіантів ймовірного використання е-гривні, але пошук відповіді ще триває. Ми сконцентровані на аналізі можливих юз-кейсів, беручи до уваги потреби учасників фінансового ринку, споживачів та провідний світовий досвід. Водночас ми звертаємо увагу на можливий вплив е-гривні на макроекономічну та фінансову стабільність, забезпечення яких є мандатом Національного банку", – додав він.

Голова НБУ заявив, що запровадження е-гривні передбачає створення платіжної інфраструктури для її обігу на ринку, а обсяги інвестицій та робіт залежать, у тому числі від того, які завдання вирішуватиме е-гривня.

"Це будуть роздрібні чи корпоративні платежі? Нею користуватимуться фізичні чи юридичні особи? Повноцінний розвиток такого масштабного проєкту потребуватиме активного залучення учасників ринку, включно з інвестиціями з їхнього боку. Водночас Національний банк позитивно оцінює можливість випуску цифрових грошей, які в еру загальної діджиталізації здатні стати рівноцінним еквівалентом звичайної фіатної гривні", – написав також Шевченко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні зробили перший крок до створення ринку віртуальних активів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"