У НБУ пояснили, як "банківська реформа" знизила співвідношення між кредитами та депозитами

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин пояснив, чому так звана "банківська реформа" екс-глави НБУ Валерії Гонтарєвої та членів її команди Якова Смолія та Катерини Рожкової не була успішною, зокрема у питанні співвідношення між працюючими банківськими кредитами та депозитами

Про це передає Depo.ua із посиланням на статтю Данилишина для "Ділової столиці".

Так, він пояснив, що через так звану "банківську реформу" співвідношення між працюючими банківськими кредитами та залученими коштами (депозитами) знизилося до рівня нижче 50%. Данилишин пояснив, що по країнах Східної Європи, які таргетують інфляцію, в середньому цей показник складає 105%.

На його думку, держава повинна спонукати банки до кредитування. Зокрема, шляхом запущення окремих програм компенсації процентів та "надання пакетних гарантій за кредитами для МСБ, обсяг який обмежений фіскальним простором".

"Виходячи з наведеного важко сказати, де "банківська реформа" Гонтаревої та членів її команди Смолія та Рожкової була успішною", – резюмував Данилишин.

Він зауважив, що основним "результатом" реформ стало виключення фінансового сектора зі здорових процесів формування доданої вартості економіки. Також він вважає, що "банківська реформа" призвела до порушення нормального процесу економічного відтворення та врешті – економічна рецесія, яка повноцінно розгорнулась з кінця 2019 року.

Нагадаємо, раніше Данилишин заявив, що Національна економіка України втратила близько 300 млрд грн заощаджень через банківську реформу, яку проводила Валерія Гонтарєва та члени її команди Яків Смолій та Катерина Рожкова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme