У НАЗК заявили про фіктивність зауважень, через які блокується е-декларування

Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Рябошапка стверджує, що Держспецзв’язок, попри публічні заяви, не надав змістовних зауважень, які стосується безпеки апаратно-програмного комплексу електронного декларування
Depo.Влада
13 серпня 2016 20:50
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив, коментуючи у соцмережі "Фейсбук" текст обґрунтування Держспецзв’язку щодо відмови у атестації системи, передає depo.ua.

"Все, що стосується безпеки системи – ок... Зауваження, через які НАЗК не дали атестат: додатки 1 і 2 стоять не у правильному порядку. Переставили додатки місцями. Атестат тепер дадуть?", - навів він приклад претензій, з яких складається відмова у наданні атестату.

"Мабуть саме для цього Держспецзв'язку обмежило доступ громадськості до "висновку"", - написав він.

Сьогодні ввечері стало відомо, що Держспецзв’язок засекретив причину відмови в атестації е-декларуванню.

За словами Рябошапки, наразі вирішується питання про надання відкритого статусу даному документу.

"Зауваження на 90% відсотків складаються з опису нашого програмного продукту. Інші 10% - неправда, напівправда, маніпуляції.

Це треба опублікувати. Люди повинні це бачити", - наголосив він.

Пізніше Рябошапка повідомив: "Держспецзв'язок категорично відмовився зняти гриф "ДСК" на свій "висновок", так і направити експертів Служби до НАЗК.

Відповідно, розробники, експерти ПРООН та Світового банку у дискусії з ДССЗЗІ брати не можуть.

Голова НАЗК поїхала до Держспецзв'язку врегульовувати ситуацію. Ми разом з експертами Міранди, ПРООН, Світового банку чекаємо в НАЗК".

"До запуску системи залишається трохи більше 28 годин", - додав він.

Нагадаємо, 12 червня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Зазначимо, що початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада