У НАЗК немає доступу до е-декларацій співробітників СБУ, - ЗМІ

Голова НАЗК Наталія Корчак заявила, що ніхто з членів агентства не має доступу до засекречених електронних декларацій співробітників СБУ
Depo.Влада
23 грудня 2016 08:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми", передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"З такими деклараціями повинні працювати тільки ті особи, які мають доступ до державної таємниці. У НАЗК поки що ніхто не має доступу до державної таємниці", - зазначила Корчак.

Таким чином НАЗК - орган, який повинен перевіряти дані, зазначені в деклараціях на корупційні ознаки - не має доступу до декларацій Служби безпеки.

"СБУ забезпечило приміщення, яке опечатано, де розташовані електронні декларації даних посадових осіб. Тобто працівники СБУ заповнили електронні декларації, але поки фізично ці декларації знаходяться в цьому опечатаному приміщенні", - додала Корчак.

"В СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і відповідний закон захищає відомості про їхню особу і про фінансування їхньої діяльності. Водночас керівництво Служби безпеки і публічні працівники не підпадають під цю категорію", - зазначив співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак.

Представники міжнародної громадської організації по боротьбі з корупцією Transparency International Україна вважають, що позиція СБУ суперечить духу закону про електронне декларування.

Такої ж думки дотримуються і юристи громадської організації "Центр протидії корупції", яка лобіювала електронне декларування, а тепер буде оскаржувати в суді засекречування інформації про статки працівників спецслужби.

Нагадаємо, СБУ пояснила відсутність електронних декларацій своїх співробітників на сайті Єдиного державного реєстру декларацій засекреченістю цих даних.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада