У Нацполіції заявили, що призначити Паскала їм рекомендували США

У МВС пояснили призначення скандально відомого екс-заступника міністра Василя Паскала заступником голови Національної поліції
Depo.Влада
24 листопада 2015 19:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба МВС, передає depo.ua.

"Генерала міліції другого рангу Василя Паскала призначили на посаду після проведення переатестації за участю членів Центральної атестаційної комісії, зокрема, експертів Консультативній місії ЄС EUAM, програми ICITAP Департаменту юстиції США, а також голови Громадської ради при МВС України", - сказано в повідомленні.

При прийнятті рішення про призначення його на посаду було враховано рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог Громадської ради при Міністерстві юстиції України в Кабінет Міністрів України. Судом було встановлено відсутність підстав для звільнення В. Ф. Паскала з посади заступника міністра внутрішніх справ на підставі Закону України "Про очищення влади". Це рішення набуло законної сили, адже його залишили без змін рішення судів апеляційної та касаційної інстанцій", - повідомляють в МВС.

"Всі повідомлення про причетність В. Ф. Паскала до злочинів, скоєних стосовно учасників Революції Гідності, не відповідають дійсності. Це було документально і чітко підтверджено Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури України", - наголошується в повідомленні.

"Саме Василь Паскал особисто очолював розкриття цілого ряду тяжких кримінальних злочинів, скоєних під час Революції Гідності, про конкретні ефективних результати розслідувань неодноразово звітував у профільному комітеті Верховної Ради України, а саме: побиття журналістки Т. Чорновіл в грудні 2013 року; вбивство активіста Ю. Вербицького в січні 2014 року; викрадення активіста І. Луценко в січні 2014 року; вбивство журналіста В. Веремія в лютому 2014 року; викрадення вогнепальної зброї зі складів резерву МВС (400 автоматів АКСУ) і передачу його "тітушкам" у лютому 2014 року; викриття групи осіб ("тітушок"), причетних до побиття активних учасників Майдану в Маріїнському парку в січні 2014 року; вбивство активіста В.Сергіенка в Черкасах у квітні 2014 року ", - перераховують до МВС заслуги Паскала.

"На посаді першого заступника глави Нацполіціі - начальника кримінальної поліції генерал поліції 2-го рангу Василь Паскал докладе всі свої вміння, знання та досвід для ефективної боротьби зі злочинністю та якісного розслідування кримінальних правопорушень", - запевняють у МВС.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, під час подій на Євромайдані Паскал очолював групу міліціонерів, які влаштовували переслідування майданівців, катували та знущались над учасниками мирних акцій. Безпосередньо Паскалу журналісти приписують ідею смс-погроз майданівцям з таким текстом: "Шановний абоненте, ви зареєстровані як учасник масових заворушень".

Під час подій на Майдані відповідав за переслідування учасників Студентського Майдану, про що робили журналістські розслідування національні ЗМІ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада