У НАТО заявили, що Альянс потребує України

Президент Парламентської асамблеї НАТО Раса Юкнявічене повідомила, що сьогодні не лише Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України

Про це вона заявила під час зустрічі з віце-прем'єром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе в Києві, передає Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

Сторони обговорили також роль уряду України в підготовці та проведенні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО у 2020 році, яка вперше буде проведена у Києві.

"Ми високо цінуємо готовність України провести весняну сесію Парламентської асамблеї НАТО у 2020 році. Переконана, що все відбудеться на найвищому рівні. Сьогодні не лише Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України", - зазначила Юкнявічене.

У повідомленні йдетьсй й про те, що "Україна спільно з Альянсом працюватиме задля відновлення політичного діалогу високого рівня у форматі Комісії Україна-НАТО, який наразі заблокований угорською стороною".

"Питання двостороннього формату, на жаль, угорці використовують на багатонаціональній платформі НАТО, де основним принципом взаємодії є консенсус. Задля конструктивного діалогу з Угорщиною для України надзвичайно важлива у цьому питанні участь 28 інших членів НАТО, що, безумовно, матиме більшу вагу в конструктивному діалозі з Угорщиною щодо імплементації мовної статті Закону України "Про освіту", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми готові ділитися власним досвідом щодо набуття членства в Альянсі. Майже 11 років із моменту подання заявки потрібно було Литві, аби стати членом НАТО (Литва – член НАТО з 29 березня 2004 року - ред.)", – зазначила Юкнявічене.

Окрім того, сторони обговорили питання спільної протидії викликам та загрозам з боку Росії у контексті підготовки та проведення виборів в Україні. Зокрема, йшлося про необхідність зміцнення системи кібербезпеки та кіберзахисту України, обмін досвідом у протидії гібридним загрозам та інформаційним атакам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна