НАТО підозрює, що Путін їх дурить

У Північноатлантичному альянсі (НАТО) спостерігають випадки порушення режиму припинення вогню і намагання сепаратистів захопити більше території
Depo.Влада
30 березня 2015 15:42
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генсека НАТО Александр Вершбоу в інтерв'ю виданню Defence News, передає "Європейська правда"

"Ситуація стала спокійнішою. Однак продовжується стрільба з танків, артилерійської зброї. Ми спостерігаємо певні спроби сепаратистів навіть захопити більше території, і за ними стоїть Росія" - сказав він.

У НАТО є сумніви в тому, що Росія відвела важке озброєння.

"Хто знає, можливо, вони сховали його під деревами чи в укриттях, бо росіяни і сепаратисти майже не співпрацюють з ОБСЄ, яка має підтвердити відвід зброї" - зазначив Вершбоу.

За його словами, якщо Росія порушить домовленості, то її чекають важкі економічні наслідки, які матимуть вплив і на простих росіян.

"З іншого боку ми збільшимо підтримку для українців, щоб вони могли себе захистити" - сказав Вершбоу.

Він додав, що НАТО вже надає технічну підтримку Україні, допомагає у проведенні реформ, у сфері кібербезпеки. Крім того, окремі країни надіслали інструкторів і нелетальне спорядження.

"Питання летальної допомоги не розглядається НАТО, це в компетенції національних держав. Тут є багато розбіжностей" - наголосив Вершбоу.

Він висловив підтримку рішення саміту ЄС про прив'язку санкцій проти Росії до повного виконання Мінських домовленостей і висловив сподівання, що Україна відновить контроль над власним кордоном.

Як повідомляв depo.ua, cьогодні секретар "ради безпеки ДНР", командир батальйону бойовиків "Восток" Олександр Ходаковський заявив, що "війна закінчиться тоді, коли південніше Росії буде проросійська антифашистська держава. Інакше кажучи, нам потрібна вся Україна".