У Насірова відбирають митницю разом з "сірими схемами"

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров спокійно ставиться до відокремлення митниці в незалежну інституцію у складі Мінфіну
Depo.Влада
26 січня 2016 13:53
ФОТО: depo.ua

Про це в статті "Насіров позбудеться "митних кістяків" разом з митницею" на depo.ua пише Віталій Дяченко.

Автор, посилаючись на джерела в Одеській митниці, зазначає, що Насіров практично не цікавиться митними справами, оскільки нічого в них не розуміє. Тому питання підпорядкування цієї служби Мінфіну напряму (а відповідний законопроект "Про Національну митну службу України" вже зареєстрований у Верховній Раді) його хвилює мало.

"Ручне керування" поверненням ПДВ – це його стихія, а "митні схеми" – ні. З іншого боку, Насіров не може просто взятися і спекатися митниці, яку вважає "п'ятим колесом" і чекає вирішення її долі "нагорі". За таких умов, що митниця в ДФС існує в якості "валізи без ручки" там продовжують крутитися схеми і кадри ще часів Януковича, а боротьба з корупцією на митниці залишається балаканиною", - зазначається в матеріалі.

Зокрема, автор звертає увагу, що яскравим тому прикладом є керівник митного поста "БОНД" Іллічівського порту в Одеській області Олександр Гаврилюк.

За його словами, Гаврилюк останні 5 років працював начальником митних постів "ЗАЗ" та "БОНД" в Іллічівську, через які проходять всі основні вантажопотоки, що складаються з "білих" і "сірих" вантажів. Втім, через галас, який підняв Саакашвілі навколо митниці Гаврилюку стали підшукувати нове місце.

"Гаврилюк останнім часом стажувався в якості першого заступника керівника Херсонської митниці. В свою чергу, остання подія сколихнула громадськість та підприємців Херсонщини і під стінами ДФС в Києві була масштабна акція протесту. А галас це те, чого найменше зараз хоче Насіров, який, нагадаємо, взагалі мало цікавиться митницею, але страждає через неї репутаційно. Власне, тому Насіров і буде дуже радий, якщо з-під нього виведуть митницю разом із старими "кістяками Януковича" у вигляді того ж одеського Гаврилюка", - наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, у грудні громадські активісти, митні брокери, приватні підприємці, а також представники митно-брокерських компаній під стінами ДФС неодноразово проводили акції протесту за очищення теперішньої влади від прибічників колишнього президента. Окремою вимогою була люстрація одного з керівників митного посту на Одещині Олександра Гаврилюка, якого активісти вважають носієм "сірих схем" на Одещині. Громадські активісти зустрілися з представниками Державної фіскальної служби та офіційно передали свої вимоги. Крім того, мітингувальники передали своє звернення до Антикорупційного форуму Саакашвілі у Києві.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада