"У нас є СБУ? Ні, не чув". Як депутат Балицький знову порадував Путіна

У Києві відбувся з'їзд викладачів російської мови і літератури, на якому вирішили створити громадський рух "За родной язик!". Процесом рулював запорізький нардеп Євген Балицький

Політичний оглядач
"У нас є СБУ? Ні, не чув". Як депутат Ба…

Практично ідентичні новина про це збіговисько з посиланням на "червоний" сайт Голос.ua з'явилися на багатьох інтернет-ресурсах. Сподіваємося, Мінінформполітики врахує цей факт при реалізації завдань, поставлених перед ним Доктриною інформаційної безпеки України. Залишається також сподіватися, що наші спецслужби не лише викриватимуть помічників нардепів, які займаються організацією та медіа-підтримкою сепаратистських заходів, але й розслідуватимуть справи проти народних обранців, які вкидають в наше суспільство розкольницьку тему "захисту" російської мови.

В оприлюднених 21 лютого розмовах кількох помічників депутатів ВР йшлося про необхідність реєстрації законопроекту з російської мови. Прізвище "опоблоківця" Балицького не називалося, але саме він виявився автором проекту закону "Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови, інших мов національних меншин в Україні". Документ був зареєстрований під Новий рік. Згідно з ним, у 2017 – 2020 рр. пропонувалося реалізувати низку заходів, серед яких створення і забезпечення роботи шкіл, спеціальних класів, курсів, гуртків і семінарів з вивчення російської мови, створення довідників, словників, комплектування бібліотек російськомовною літературою, організацію радіо- і телепередач, публікацій. Також йшлося про зниження вартості інформаційної, друкованої, поліграфічної продукції, створеної російською мовою, іншими мовами національних меншин, шляхом податкового, тарифного, митного регулювання, надання безповоротної фінансової допомоги. Кошти на втілення заходів із популяризації мови країни-агресора Балицький пропонував закладати до державного і місцевих бюджетів.

У день скандального оприлюднення розмов помічників нардепів, які проштовхують різні сепаратистські теми, законопроект було знято з розгляду. Але з його текстом будь-хто може й досі ознайомитися на сайті Верховної Ради. Більш того, запорізький депутат-русофіл продовжує просувати в маси своє зняте з розгляду дітище. Вчителі російської мови (тут важко стверджувати - це дійсно були педагоги, чи просто заробітчани, підігнані на з'їзд за гроші) висловили підтримку законопроекту Балицького, а також заснували спеціальну щорічну премію для викладачів російської мови. Цікаво, премія платитиметься з кишені самого нардепа, чи її присилатимуть прямісінько з ФСБ?

Під час збіговиська було обрано двох співголів руху - Олександра Железняка (директора Українсько-Російського інституту) і Сергія Аксененка (екс-нардепа, викладача російської мови). Українсько-Російський інститут базується в Чернігові. За даними Вікіпедії, він є філіалом Московського державного машинобудівного університету. За життя посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна студентам цього закладу навіть давали стипендії його імені. Зараз же інтернет-сторінка "вишу" не працює. Тобто, скоріше за все він існує лише формально. Інший співголова руху "За родной язик!", Сергій Аксененко, був депутатом другого скликання від Луганщини, потім певний час працював у Нацраді з питань телебачення й радіомовлення. Його називають серед тих, хто заперечує Голодомор. За логікою, такі особи, як Аксененко, мали б сидіти десь в окупованому Луганську , але, як виявилося, він досить непогано почуває себе в Києві. Де розповідає, що українці, бачте, хочуть надати російській мові статусу другої офіційної в регіонах, де цього бажає більшість населення.

Звідси – резюме. Якщо в столиці України під виглядом з'їзду вчителів проводяться сепаратистські сходняки і після цього ні Балицькому, ні будь-кому з учасників дійства нічого не загрожує, то чи можемо ми взагалі говорити про забезпечення відповідними органами національної безпеки нашої держави! Ініційований Балицьким і Ко рух мав бути заборонений ще вчора, а організатори – ходити на допити, як на роботу. Чи, може, у нас вже й "гібридної" війни з Росією нема?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme