У "Народному фронті" підтримують е-декларування для антикорупціонерів

Перший заступник голови фракції "Народного фронту" Андрій Тетерук підтримує законопроект Юрія Дерев'янка, який передбачає запровадження електронного декларування для громадських активістів
Depo.Влада
4 листопада 2016 12:43
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у розмові в коментарі "Укрінформу", повідомляє Depo.ua.

"Законопроект Дерев'янка потребує уваги, нічого страшного немає, що громадські активісти будуть також декларувати походження своїх статків, свою діяльність. Вони беруть участь в державних комісіях, призначають держслужбовців на високі керівні посади, вони впливають на подальший розвиток і керування державою. Тому не бачу жодних проблем, щоб вони були відкритими для суспільства, так само, як і відкриває свою роботу парламент, Кабмін. Я би підтримав цей законопроект" , - сказав нардеп.

Тетерук додав, що не вважає можливе запровадження е-декларацій для громадських активістів тиском на них.

"Який тиск? Якщо громадські активісти діють в законний спосіб, в них немає жодних підстав уникати відкриття", - вважає народний депутат.

Тетерук переконаний, що суспільство має знати не тільки про декларації депутатів, але й громадських активістів.

"Ми відкрили реєстри, ми пройшли е-декларування, далі буде введення системного оподаткування цих статків... Не бачу підстав, щоб громадські активісти приховували свою роботу. Ми їм не робимо умови гіршими за наші, не просимо бути відкритішими за парламентарів. Ми кажемо: ми зробили перший крок і пропонуємо вам зробити те саме, якщо вони цього уникають то є підстави вважати, що вони щось приховують", - мотивував депутат.

Нагадаємо, що, згідно із законопроектом  Юрія Дерев’янка № 5318 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення сфери фінансового контролю та врегулювання окремих питань застосування антикорупційних механізмів", передбачається запровадження е-декларування для осіб, які входять до складу Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Громадської ради при НАЗК, Ради громадського контролю при НАБУ.

Крім того, пропонується запровадити е-декларування для фізичних осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) міжнародної технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції або виконують роботи, надають послуги, оплата яких здійснюється за рахунок такої допомоги.

Крім того, у законопроекті йдеться про необхідність е-декларування для громадських активістів, членів НКРЕКП, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Водночас у ЄС  заявили, що цей законопроект суперечить досягненням, пов'язаним із впровадженням е-декларування. Відхилити його закликала український парламент і міжнародна правозахисна організація Freedom House.

А керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін  закликав автора законопроекту про е-декларування "іноземних агентів" негайно відкликати його, бо він іде врозріз із боротьбою з корупцією.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада