У Нацгвардії запевняють, що не оточували НАБУ в день затримання сина Авакова

У Національній гвардії Міністерства внутрішніх справ запевняють, що їхні військовослужбовці не перебували під НАБУ в день затримання сина міністра внутрішніх справ фігуранта так званої "справи рюкзаків" Олександра Авакова

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Журналісти спираються на письмову відповідь за підписом заступника командувача Нацгвардії на запит народного депутата Сергія Лещенка.

"Повідомляємо, що військовослужбовці Національної гвардії України до будь-яких заходів 31 жовтня 2017 року біля приміщення Національного антикорупційного бюро України не залучалися та поблизу нього не перебували", – йдеться в документі.

Таку відповідь у Нацгвардії надали, попри те, що журналісти програми "Схеми" раніше оприлюднили фотофакти перебування кількох автомобілів, а саме міні-бусів і джипів із номерами Нацгвардії біля будівлі НАБУ в той час, коли туди доправили Олександра Авакова для оголошення йому підозри.

Головний редактор програми "Схеми" Наталка Седлецька "наголошувала тоді, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков кинув на захист сина адміністративний ресурс.

"Ось, наприклад, два міні-буси, що примчали під НАБУ, коли туди доставили сина міністра для оголошення йому підозри у корупційному злочині. Це ж номери Національної гвардії МВС, чи не так? Що вони там робили? Які передбачені законом функції виконували?" – зазначала тоді вона.

Нагадаємо, 31 жовтня в Харкові детективи НАБУ затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова у так званій "рюкзачній справі".

Того ж дня НАБУ повідомило про підозру синові Авакова та екс-заступнику міністра МВС Сергію Чеботарю.

Обох затриманих доставили в слідчий ізолятор. Прокуратура вимагала застави за Авакова-молодшого 5 млн грн.

1 листопада Солом'янський суд Києва відпустив Олександра Авакова під особисте зобов'язання з необхідністю носіння електронного браслета і прибути в правоохоронні органи при першій необхідності.

Чеботарю суд обрав запобіжний захід також у вигляді особистого зобов'язання.

Третього фігуранта "справи рюкзаків" - керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина - суд теж відпустив під особисте зобов'язання.

У САП повідомили, що частина рюкзаків, закуплених для потреб Нацгвардії в зоні АТО, була пошита в установах виконання покарань за 60 - 130 грн.

Водночас міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не фігурує у справі навіть як свідок.

Довідка: У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

29 серпня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme