У НАБУ заявили, що протоколи ГПУ про допити не мають юридичної сили

У НАБУ стверджують, що протоколи допиту оперативників бюро в Генпрокуратурі не мають юридичної сили
Depo.Влада
17 серпня 2016 22:38
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі НАБУ з приводу появи документів, розміщеному на офіційній сторінці відомства у "Фейсбуці", передає depo.ua.

У Бюро підкреслили, що походження відповідних протоколів є незрозумілим, а головне вони "жодним чином не спростовують факти незаконного викрадення і утримання працівників НАБУ і не виправдовують застосування до них заходів фізичного та психологічного впливу (простою мовою - тортур)".

"Навпаки, ці "протоколи", якщо вони справжні, лише підтверджують утримання працівників НАБУ в приміщенні Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки до опівночі. Більш того, згідно із зазначеним у "протоколах" часом, допити свідків відбувалися вже після 22:00, що є грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу України (ч.4 ст.223). З огляду на те, що працівники НАБУ були викрадені близько другої години дня, незрозуміло, що з ними так довго робили в прокуратурі і навіщо так довго утримували", - зазначається у повідомленні.

При цьому у НАБУ також вказують на низку процедурних порушень при допиті. Зокрема зауважується, що свідків відповідно до законодавства повинні попереджати про виклик мінімум за три доби.

Окрім того, бюро побачило конфлікт інтересів у тому, що прокурор Департаменту з розслідування особливо важливих злочинів ГПУ розслідує справу про замах на самого себе.

"Процесуальні документи, отримані під тиском, з порушенням кримінального процесуального законодавства та прав людини, не мають ніякої юридичної сили", - підсумували у НАБУ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада