У НАБУ запевнили, що відповіли на запити депутатів щодо офшорних компаній

На обидва депутатських звернення, які прийшли в Національне антикорупційне бюро України протягом останнього місяця від представників фракції "Радикальної партії", депутатам було надано відповіді у встановлений законом термін
Depo.Влада
12 травня 2016 23:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сторінці НАБУ, передає depo.ua.

"Всупереч інформації, поширеної сьогодні паном Ляшком, що НАБУ нібито протягом останнього місяця не відповіло на депутатські звернення членів фракції "Радикальної партії", хочемо зазначити, що на обидва депутатських звернення, які прийшли в Бюро протягом останнього місяця від представників цієї фракції, депутатам було надано відповіді у встановлений законом термін", - йдеться в повідомленні.

Так, 15 квітня 2016 року з депутатським запитом про перевірку інформації про офшорні компанії вищих посадових осіб України, оприлюдненої у ЗМІ, у Бюро звернувся народний депутат Ігор Попов.

"4 травня пану Попову був відправлений офіційний відповідь, що вся інформація про "Панамських документах", оприлюднена у ЗМІ і доступна НАБУ з інших джерел, буде перевірена аналітиками і детективами Бюро, в результаті чого будуть вжиті відповідні заходи", - наголошується в повідомленні.

Крім того, 27 квітня 2016 року в НАБУ прийшло звернення від народного депутата Олега Купрієнко про проведення перевірки фактів вчинення міністром фінансів України Олександром Данилюком кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України "Декларування недостовірної інформації".

6 травня 2016 року заявнику було надіслано офіційну відповідь, що для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 366-1 необхідно довести факт подання недостовірних відомостей в електронну декларацію, форму якої має затвердити Національне агентство з питань запобігання корупції. Отже, поки в Україні не запроваджено інститут електронного декларування, у НАБУ немає підстав для початку кримінального провадження стосовно посадовців за цією статтею.

"Щодо заяв пана Ляшка про його намір викликати директора НАБУ на звіт до Верховної Ради, повідомляємо, що 18 травня 2016 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник буде брати участь у парламентських слуханнях на тему "Стан реалізації принципів антикорупційної політики в Україні". Таким чином, особисто у пана Ляшка та інших народних депутатів найближчим часом буде можливість задати питання безпосередньо директору НАБУ", - відзначили в Бюро.

Нагадаємо, сьогодні вранці лідер Радикальної партії Олег Ляшко прийшов у Національне антикорупційне бюро України  з вимогою показати результати розслідування по офшорах політиків.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада