У НАБУ показали, як суддя Вовк ховається від детективів у приміщенні ОАСК (ВІДЕО)

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) двічі, 8 та 16 лютого 2021 року, прибували до Окружного адміністративного суду Києва для виконання ухвал ВАКС про примусовий привід підозрюваного голови ОАСК Павла Вовка до суду для участі у засіданні з обрання йому запобіжного заходу

У НАБУ показали, як суддя Вовк ховається…
Фото: НАБУ / Facebook

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ, передає Depo.ua.

"Виконати ухвалу не вдалося: вона не надає права затримувати підозрюваного або проникати до його житла чи іншого володіння, а голова та судді ОАСК вжили всіх заходів для того, щоб детективи не могли потрапити до приміщення суду", - розповіли у відомстві.

Як зазначається у повідомленні, окрім того, що детективам НАБУ в ОАСК постійно повідомляють про відсутність голови на робочому місці через його перебування у відпустці, там змінили пропускний режим.

"З листопада 2020 року потрапити на другий поверх, де знаходиться робоче місце підозрюваного голови суду, стороннім особам можна лише за дозволом, який, своєю чергою, надає один із підозрюваних учасників злочинної організації, очолюваної головою ОАСК. Наразі детективи утримуються від силового проникнення до судової установи. Водночас сам голова ОАСК у соціальних мережах створює видимість відкритості до правосуддя, публікує неправдиві заяви та звинувачення на адресу НАБУ", - зазначили у НАБУ.

У відомстві додали, що "вирішити цю ситуацію може лише Генеральний прокурор, чия бездіяльність впродовж півроку позбавляє слідство можливості використати передбачені законодавством процедури для досягнення завдань кримінального провадження".

"Починаючи з липня 2020 року і до сьогодні, детективи НАБУ тричі ініціювали перед генеральним прокурором клопотання про надання дозволу на затримання підозрюваного голови ОАСК для звернення з цими клопотаннями до ВРП. Однак ОГП досі цього не зробив. Голова та судді ОАСК грубо порушують законні вимоги слідства та суду, прикриваючись пунктами КПК України щодо гарантій суддівської недоторканості, а також суперечливою позицією Вищої ради правосуддя, яка не може мати преюдиційного значення і спростовується рішеннями ВАКС", - наголошується у повідомленні.

Що відомо про скандальні справи глави ОАСК Павла Вовка й інших суддів

Очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і суддів ОАСК підозрюють в утворенні злочинної організації й захопленні влади, зокрема суддівської.

Обговорення завідомо штучних і неправосудних рішень Вовком і його колегами було зафіксоване на прослушці, оприлюдненій раніше НАБУ.

Для Вовка просять заставу у 3 млн грн. Арештувати його не можна через суддівський імунітет, який досі не зняла Вища рада правосуддя.

НАБУ вже зверталось до генпрокурорки Ірини Венедіктової з проектом відповідного клопотання та проханням ініціювати перед ВРП питання про дозвіл на затримання та взяття від варту Вовка, але реакції на це не було. 

Паралельно Печерський суд зобов’язав Венедіктову забрати у НАБУ справу ОАСКу. Це незаконне рішення мала переглянути Апеляційна палата Антикорсуду, але Печерський суд вже понад 3 місяців не передає матеріали справи.

3 лютого стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Андрій Біцюк з другої спроби задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо примусового приводу до суду голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Однак тоді НАБУ не знайшло голову ОАСК Павла Вовка, тому не змогло привести його до суду для обрання запобіжного заходу. Сам Вовк сказав, що не збирається виконувати рішення ВАКС.

8 лютого голову ОАСК Вовка знову не змогли силою доставити до суду. 16 лютого ВАКС втретє ухвалив рішення про примусовий привід Павла Вовка до суду.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський вніс до парламенту низку проектів законів щодо обмеження повноважень ОАСК

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme