У НАБУ натякнули, як Матіос відбілює Кулика

Військовому прокурору Костянтину Кулику робиться штучний імідж героя, щоб допомогти йому уникнути кримінальної відповідальності за звинуваченням у незаконному збагаченні
Depo.Влада
14 липня 2016 11:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявили під час спільного брифінгу керівники Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Артем Ситник і Назар Холодницький, передає depo.ua.

За їх даними, Кулика включили до групи, яка займається справою олігарха-втікача Сергія Куреченка, вже після того, як йому підготували підозру в зазначеному злочині.

"Включення його в групу у резонансній справі покликано зробити імідж, що він у цій справі герой, а ми виконуємо замовлення. Це штучне створення іміджу. Також використовуються важеля для моментального отримання позитивних характеристик на території проведення АТО", - зазначив Холодницький.

На його думку, ймовірно, не зацікавлений у розслідуванні проти Кулика сам головний військовий прокурор – заступник глави ГПУ Анатолій Матіос.

Водночас на пряме запитання журналіста, хто "впихнув" Кулика в цю групу, глава НАБУ Артем Ситник відповів: "Керівництво ГПУ".

Нагадаємо, що 4 липня Солом'слов'янський районний суд Києва усунув Кулика на час проведення слідства від виконання обов'язків строком на 2 місяці для гарантування безперешкодного проведення слідства.

Детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України "Незаконне збагачення" – за фактом отримання прокурором сил АТО генеральної прокуратури України Куликом у власність активів у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджена доказами.

З'єднання ясувалося, що протягом 2011 - 2016 років Кулик отримав у власність ряд цінних об'єктів нерухомого майна та автомобілів, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності оформлене в основному на близьких осіб.

Кулика, якого суд першої інстанції відсторонив від посади, поновив в правах Апеляційний суд Києва 13 липня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада