У НАБУ кажуть, що адмінсуд не мав права розглядати позов Розенблата

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заявило, що адміністративний суд перевищив свої повноваження, коли вирішив, що бюро прослуховувало нардепа Борислава Розенблата незаконно, і буде оскаржувати це рішення

У НАБУ кажуть, що адмінсуд не мав права…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Оцінка доказів в кримінальному судочинстві не є компетенцією адміністративного суду. Окружний адміністративний суд Києва... перевищив свої повноваження", – йдеться в повідомленні.

У НАБУ переконанні, що адмінсуд діяв всупереч Кодексу адміністративного судочинства та КПК України.

"Національне бюро не згодне з таким рішенням ОАСК і планує його оскаржити. Апеляційна скарга буде подана після ознайомлення з повним текстом документа, який на момент цієї публікації до НАБУ не надходив", – повідомили у прес-службі.

У відомстві додали, що за законом оцінку доказів у кримінальному провадженні на стадії судового слідства може здійснювати лише суд, який розглядає справу по суті. А тому "рішення ОАСК …не є обов'язковим для суду, який буде вирішувати питання про допустимість доказів у порядку кримінального судочинства".

Разом з тим у НАБУ наголосили, що якщо рішення адмінсуду набуде законної сили, то створить серйозні перепони у боротьбі з політичною корупцією в країні.

"Збір доказів стосовно дій народних депутатів для притягнення їх до кримінальної відповідальності буде заблоковано, як на даний час самими народними депутатами заблоковано процес скасування депутатської недоторканості", – йдеться в повідомленні.

У НАБУ заявляють, що під час розслідування "бурштинової справи" детектив бюро проводив санкціоновані оперативно-розшукові заходи стосовно учасників злочинної групи, діяльність якої була спрямована на отримання хабарів в особливо великих розмірах. І під час цих заходів зафіксував факт вчинення корупційного злочину, в тому числі нардепами.

"При цьому безпосередньо стосовно народних депутатів оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії до надання Верховною Радою згоди на їх притягнення до кримінальної відповідальності детективами НАБУ не здійснювалися", – відзначили в НАБУ.

У бюро також нагадали, що розслідування "бурштинової справи" завершили ще в лютому 2018-го року. Тоді ж прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані докази достатніми та доручили НАБУ відкрити підозрюваним матеріали справи для ознайомлення.

"Цей процес завершено на початку серпня, після чого детективи НАБУ склали обвинувальний акт, який скерували прокурорам САП 20 серпня для вручення підозрюваним та подальшого скерування до суду. Наразі в НАБУ відсутня інформація про причини, через які обвинувальний акт й досі не вручений підозрюваним", – підсумували в НАБУ.

Нагадаємо, 20 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов народного депутата Борислава Розенблата до НАБУ та ГПУ про визнання протиправними їх дій при проведенні оперативно-розшукових заходів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme