У МЗС вважають, що "кримська" резолюція ООН стане знаряддям деокупації Криму

Схвалення 17 грудня "кримської" резолюції Генасамблеї ООН засвідчило чітку позицію міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України й засудження агресії Росії

Про це йдеться у заяві МЗС, оприлюдненій на сайті зовнішньополітичного відомства, передає Depo.ua.

"Попри відчайдушні потуги Росії зашкодити схваленню документа, Генеральна Асамблея ООН вкотре засудила тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією як державою-окупантом та надіслала чіткий сигнал про невизнання спроби його анексії. Російська Федерація повинна забрати свої збройні сили з Криму та негайно припинити незаконну окупацію території України", – йдеться у документі.

У МЗС акцентували, що окупація Криму, загроза або застосування сили проти територіальної цілісності та політичної незалежності України порушує зобов'язання, взяті Росією при підписанні Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

У заяві зазначається, що резолюція висловлює рішучу стурбованість міжнародного співтовариства невиправданим застосуванням Російською Федерацією сили проти трьох кораблів ВМС України 25 листопада 2018 року у Чорному морі, в результаті якого було серйозно поранено окремих членів українських екіпажів, та закликає Російську Федерацію негайно звільнити українські кораблі та особовий склад.

"За російської окупації Крим перетворився на потужну військову базу, яка загрожує безпеці та стабільності не лише Чорноморського регіону, а й Середземномор'ю та Близькому Сходу", – наголосили в МЗС.

Резолюція також містить заклик до Росії припинити перешкоджати законному праву на свободу судноплавства у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці відповідно до міжнародного права, зокрема Конвенції ООН про морське право 1982 року.

Важливим елементом резолюції є і засудження побудови та відкриття Росією Керченського мосту, а також збільшення військової присутності Росії в акваторіях Чорного і Азовського морів.

"Широка підтримка нашої позиції стосовно Криму та засудження мілітаризації Чорного і Азовського морів є чітким сигналом для Російської Федерації: російські злочини та провокації не залишаються поза увагою світового співтовариства, а держава-агресор понесе відповідальність за правопорушення", – переконані в МЗС.

У заяві наголошується, що Україна підтверджує свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського конфлікту.

"У цьому зв'язку нова резолюція буде використана в контексті зусиль України з деокупації території нашої держави, а також відновлення стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів", – зазначається у документі.

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme