UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У МЗС вимагають від Росії звільнити фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Міністерство закордонних справ (МЗС) висловлює рішучий протест у зв’язку із продовженням переслідування незаконно утримуваних на Росії громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джепарова та Еміра-Усеїна Куку за попереднім рішенням Південного окружного військового суду (м. Ростов-на-Дону) щодо сфабрикованих звинувачень у тероризмі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на коментар МЗС щодо політичного переслідування громадян України, опублікований пресслужбою МЗС.

У відомстві нагадали, що 12 листопада 2019 року Муслім Алієв був протиправно засуджений до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров – 18 років, Вадим Сірук – 12 років, Рефат Алімов – 8 років, Арсен Джепаров – 7 років, Емір-Усеїн Куку – до 12 років ув’язнення.

"Розглядаємо це рішення як підтвердження протиправного застосування Росією національного кримінального законодавства для політично вмотивованої репресивної кампанії з переслідування громадян України, що є порушенням зобов’язань Росії як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права", – наголосили у МЗС.

Зазначається, що про це також свідчать і інші політично вмотивовані справи проти громадян України, зокрема справа т.зв. "другої бахчисарайської групи".

Уточнюється, що масштаб правопорушень, що вчиняються російською окупаційною владою в Криму, знайшов своє підтвердження й в оприлюдненій днями проміжній доповіді генерального секретаря ООН, що підготовлена на виконання резолюції Генеральної Асамблеї 74/168 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна".

"В доповіді генсекретаря підтверджуються конкретні факти порушення Росією прав підсудних, застосування тортур правоохоронними органами, зокрема ФСБ РФ, незабезпечення неупередженого та публічного судочинства, неотримання затриманими належного захисту, недостатній рівень забезпечення в місцях позбавлення волі медичною допомогою, що в умовах поширення пандемії COVID-19 підтверджує занепокоєння України стосовно стану здоров’я політв’язнів Кремля", – йдеться у коментарі.

У МЗС додали, що окремо фіксується як порушення міжнародного гуманітарного права переміщення підсудних та засуджених з Криму на територію Росії, а також недопущення їх зустрічей з консулами України як наслідок автоматичного поширення російського громадянства на громадян України, які проживають на півострові.

Наголошується, що Російська Федерація має негайно звільнити незаконно утримуваних громадян України та у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

"Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень її зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України в РФ і на тимчасово окупованих територіях України, відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах", – підсумували у МЗС.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що МЗС запускає "координаційну" платформу щодо звільнення політв'язнів з Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"