У МЗС порадили українцям на їздити в країни Латинської Америки

МЗС України рекомендує утриматися від поїздок без крайньої необхідності в країни Латинської Америки у зв'язку із зростанням кількості випадків зараження вірусом Зіка
Depo.Влада
28 січня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу зовнішньополітичного відомства.

"У зв'язку із зростанням В країнах Південної Америки і Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, ... МЗС рекомендує громадянам України (насамперед, вагітним жінкам і жінкам, які планують вагітність) утриматися від поїздок без крайньої необхідності в країни Латинської Америки до стабілізації епідеміологічної ситуації в регіоні", – кажуть у МЗС.

При цьому, громадянам України, які перебувають в країнах Південної Америки і Карибського басейну, слід враховувати, що вірус Зіка передається через укуси комарів Aedes aegypti, у зв'язку з чим наполегливо рекомендується дотримуватися наступних профілактичних заходів:

- активно користуватися репелентами (наносити кожні три години на шкіру
і одяг);

- носити закритий одяг, максимально покриває тіло;

- перебувати в приміщеннях, які обладнані протимоскітними сітками і кондиціонерами;

- уникати відвідування парків, лісів, озер;

- у разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон'юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Зазначимо, вірус Зіка небезпечний наступними за захворюванням ускладненнями – неврологічними та аутоімунними, крім того, він може спровокувати розвиток мікроцефалії у дітей, матері яких під час вагітності перенесли хворобу, зв'язок ще повністю не доведено, але медики відзначають закономірність. Діти народжуються з деформованим черепом, обсяг їх мозку значно менше обсягу здорової дитини, вони розвиваються з розумовою відсталістю. Ще одна небезпека вірусу Зіка — синдром Гійєна — Барре.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада