У МВС відмовилися від наміру запровадити презумпцію правоти поліцейського

Із запропонованих змін до законодавства про реформування системи Міністерства внутрішніх справ вилучили норму щодо презумпції правоти поліцейського
Depo.Влада
13 травня 2015 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коментуючи результати дискусії з народними депутатами і громадськими діячами щодо пакету законопроектів про реформування системи МВС, передає depo.ua з посиланням на "Інфтерфакс-Україна".

"Абсолютно необґрунтовану дискусію викликала фраза про скасування презумпції невинуватості Йшлося не стільки про скасування презумпції невинуватості, скільки про презумпцію правоти поліцейського. Спочатку тебе зупиняє поліцейський, спочатку підкоряйся, потім апелюй. Ця норма викликала питання, і ми прийняли рішення її зняти, щоб в атмосфері поточної недовіри до правоохоронців не провокувати гірше", - пояснив міністр.

Він додав, що до конкурсної комісії з обрання на керівні посади в поліцію будуть залучені представники громадськості.

Передбачена ще одна новація - надання права місцевим радам на сесії висловлювати недовіру поліцейським керівникам. Таким чином, як зазначив міністр, буде децентралізувати ряд функцій і територіальні громади будуть впливати на правопорядок на своїй території.

"Я думаю, до першого читання ми сьогодні пройдемо комітет Верховної Ради Уряд вчора ввечері прийняло рішення на спеціальному екстреному засіданні, і по всіх 5 законах ми внесли правки, які ми отримали за місяць публічного обговорення.", - сказав Аваков.

За його словами, правки вносили депутати та члени громадських організацій.

"Ми прибрали суперечливі норми. Я думаю, що той пакет, який ми пропонуємо сьогодні, пройде перше читання найближчим часом у парламенті, після чого буде доопрацьований так, щоб на початку червня у нас був прийнятий закон, і в кінці червня - на початку липня нова патрульна поліція була на вулицях ", - підкреслив глава МВС.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив Концепцію реформування МВС ще восени минулого року