19 ліцензіатів: Хто і як забезпечує хворих на коронавірус українців медичним киснем

Народна депутат від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк отримала відповідь від Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) щодо кількості підприємств, які забезпечують Україну медичним киснем для подолання коронавірусу – всього 19 ліцензіатів

Про це вона написала у своєму Telegram, передає Depo.ua.

При цьому Василевська-Смаглюк наголосила, що шість із них насправді "займають абсолютно пасивну позицію на ринку та по факту кисню не поставляють".  

"Державний "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) отримав ліцензію на виробництво медичного кисню, з надією, що державне підприємство змінить складну ситуацію із забезпеченням лікарень цим препаратом. Адже його все ще не вистачає в країні. Та на сьогодні ні ОПЗ, ні ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "ЗОРЯ" не здійснили жодної поставки рідкого кисню до лікарень", – уточнила нардеп.

За її словами, безсумнівним лідером серед діючих заводів можна назвати ТОВ "ДІПІ ЕЙР ГАЗ".

"Лише за 2020 рік товариство поставило в медзаклади кисню, кисневих балонів та схожих послуг на 80 млн гривень", – додала Василевська-Смаглюк.

Водночас, за її словами, у 2018 році компанія фігурувала в кримінальному провадженні.

"Слідство її підозрювало в незаконній торгівлі з ООО "Дари природи", зареєстрованою в органах влади т.з. "ДНР". Сума угод склала, на хвилинку, 2 млн доларів США. З метою прикриття незаконної діяльності, постачання здійснювалось через територію Російської Федерації. Сплачуючи в Російську казну, українська ТОВ "ДІПІ ЕЙР ГАЗ" може фінансувати терористичної організації "Донецька народна республіка", – розповіла нардеп.

Також нардеп пише, що активним учасником цього ринку є ТОВ "ТЕХНОГАЗ-С", яке належить до групи бізнесменів Володимира Лук'яненка та Цой Германа.

"Взагалі, вони займаються виробництвом насосного, компресорного та нафтогазового обладнання. Виробничі активи розташовані на Росії, в Білорусії, Україні та Німеччині. Цікаво, що бізнесмени повигравали собі тендерів на 4,4 млн гривень. Та за даними You control, виконано лише 15%. З 4,4 млн поставлено кисню лише на 640 тисяч гривень", – уточнила "слуга".

Також вона розповіла, що східні регіони в основному забезпечує ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" олігарха Дмитра Фірташа – "його контора поставила фармацевтичної продукції на 12,4 млн гривень за останній рік". 

"В західних регіонах та інших областях працюють дві компанії, пов‘язані між собою. Це  АТ "Львівський хімічний завод" та ТОВ "Львівкисень". Антимонопольний комітет часто ловив їх на тендерних картелях. Разом вони у 2020 році виграли тендерів на поставку медпослуг на 141 млн гривень", – підсумувала Василевська-Смаглюк.

 Хто забезпечує українців, хворих на коронавірус, медичним киснем

Нагадаємо, раніше лікарі пояснили, чи потрібні хворим на коронавірус вдома кисневі балони.

Читайте також: Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme