У МОЗ оголосили про кінець "шатдауну"

Робота Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України розблокована і є можливість підписувати накази про розвезення в регіони ліків для хворих на рак, гепатити, туберкульоз, а також вакцин проти кору

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МОЗ у Facebook.

У відомстві зазначили також, що найближчим часом "зможуть поїхати на лікування у закордонні клініки 44 українці, які наразі не можуть отримати необхідну медичну допомогу в Україні".

"Сьогодні суддя Окружного адміністративного суду м. Києва С. Каракашьян скасував ухвалу суду, яка забороняла в.о. міністру доктору Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України", - пояснили в МОЗ.

Зазначається також, що попри рішення суду "ризик зриву трансформації системи охорони здоров'я залишається, адже 15 лютого о 14:50 в Окружному адміністративному суді міста Києва розглядатиметься позов народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності у доктора Уляни Супрун повноважень для виконання обов'язків міністра охорони здоров'я України".

"Дякуємо всім за підтримку! Дякуємо за підтримку Уряду України. Після вчорашнього розпорядження Уряду суд також скасував свою ухвалу. Боротьба за якісні зміни триває. Завтра в цьому ж суді буде слухання справи по суті", - наголосила Супрун.

Нагадаємо, Супрун пообіцяла припинити "шатдаун" в МОЗ.

А 14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

Довідка: 5 лютого нардеп від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук повідомив, що суд задовольнив його позов і заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

7 лютого уряд оскаржив у суді відсторонення Супрун.

Згодом вона уточнила, що суд заборонив їй вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра. Водночас Супрун дозволено здійснювати повноваження, які були делеговані їй як заступнику міністра.

11 лютого Окружний адміністративний суд Києва почав розгляд клопотання Міністерства юстиції про скасування заборони Уляні Супрун бути в. о. голови МОЗ.

12 лютого Окружний адміністративний суд Києва не виніс рішення за клопотанням Міністерства юстиції щодо Уляни Супрун.

Водночас 13 лютого Кабмін дозволив Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України, крім виключних повноважень міністра як члена Кабінету міністрів України.

Також Кабмін вирішив звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді Окружного адмінсуду Києва Сергія Каракашьяна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #суд