Бочковського можуть звільнити сьогодні вночі, – адвокат

Адвокат Ігор Федоренко стверджує, що є всі підстави для звільнення екс-голови Держслужби з надзвичайних ситуацій України Сергія Бочковського сьогодні вночі, затриманого 25 березня за підозрою у корупції
Depo.Влада
27 березня 2015 19:46
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат, повідомляє depo.ua з посиланням УНІАН.

"Є стаття 211 КПК України, яка зазначає, що особа протягом 60 годин має бути або доставлена до суду, або звільнена. Беручи до уваги, що після завершення суду підстав тримати в суді або в органі (утримання, - ред.) у суддів немає, його мав би конвой вивести із суду. І якщо в цей період, тобто до 1.00 ночі, його знову до суду не доставлять, то згідно зі статтею 211, частина 2, він має бути звільнений", - наголосив адвокат.

Він пояснив, що якщо суд не приймає рішення про обрання запобіжного заходу, і цю особу вивозять із суду, максимум часу, який можуть тримати особу без рішення суду в органах досудового слідства, - це 60 годин.

Таким чином, тимчасовий термін затримання повинен закінчитися через 60 годин з моменту затримання. У зв'язку з цим він додав, що слідчий і прокурор відстоюють іншу позицію.

Окрім того, Федоренко заявив, що на даний час не отримав матеріали, про які заявляв міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, що клопотання до суду буде доповнене новими звинуваченнями, які доведуть необхідність арешту Бочковського.

За словами адвоката, раніше в матеріалах, отриманих ним від слідчого, не було підстав говорити про вчинення Бочковським злочину.

Також адвокат додав, що у даний час особисто з Бочковським жодних слідчих дій не проводили.

"Поки що офіційно нас для участі у провадженні слідчих дій не запрошували, не телефонували, не повідомляли. У мене домовленість з моїм клієнтом, він сам заявив таку позицію, що він сам (без адвоката) участі у будь-яких слідчих діях участі не бере, документів не підписує", - додав Федоренко.

Як повідомляв depo.ua, 25 березня на засіданні уряду затримали екс-голову ДСНС Сергія Бочковського та його першого застпуника Василя Стоєцького за корупційні махінації з державними закупівлями. Однак сьогодні суд вирішив відпустити їх з-під варти в суботу, 28 березня. Представник прокуратури зазначив, що прохання про відкликання клопотання мотивовано тим, що немає доказів провини Бочковського в інкримінованому йому злочині.

За даними народного депутата Мустафи Найєма, Бочковський звинувачується у розкраданні 1,16 млн грн.